تومان 137,000
قرارداد خرید و فروش ویلا

قرارداد خرید و فروش ویلا

با توجه به افزایش معاملات مرتبط با خرید و فروش ویلا تنظیم قراردادی در همین راستا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. امروزه بسیاری از افراد اقدام به خرید ویلا در مناطق مختلف برای اوقات استراحت و در جهت گذراندن تعطیلات خود می‌نمایند. خریدوفروش ویلا مانند هر معامله دیگری، نیازمند تنظیم قراردادی فی‌مابین طرفین آن معامله، در راستای تعیین موضوع معامله و همچنین حقوق و تعهدات هریک از خریدار و فروشنده است.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 8

قرارداد خرید و فروش ویلا، هر آنچه که برای خرید یک ویلا نیاز دارید!

امروزه بسیاری از افراد اقدام به خرید ویلا در مناطق مختلف برای اوقات استراحت و در جهت گذراندن تعطیلات خود می‌نمایند. خریدوفروش ویلا مانند هر معامله دیگری، نیازمند تنظیم قراردادی فی‌مابین طرفین آن معامله، در راستای تعیین موضوع معامله و همچنین حقوق و تعهدات هریک از خریدار و فروشنده است.

تنظیم قرارداد خرید و فروش ویلا، راهی برای جلوگیری از کلاه‌برداری!

«ویلا به مساحت ۲۰۰۰ متر، در منطقه نور زیر قیمت، فروش فوری!» این جمله برای بسیاری از افراد آشنا بوده و در طیف وسیعی از تبلیغات و آگهی‌های مرتبط با خریدوفروش ویلا به‌کار می‌رود. باید توجه داشت که علی‌رغم وسوسه‌انگیز بودن این نوع از تبلیغات بسیاری از افراد در دام انواع و اقسام مختلف کلاه‌برداری‌ها در رابطه با خرید ویلا می‌افتند. یکی از اصول اساسی برای جلوگیری از کلاه‌برداری و سوءاستفاده در این زمینه تنظیم قراردادی استاندارد ازلحاظ حقوقی و کمک گرفتن از مشاوران و متخصصان حقوقی در این زمینه است. قرارداد خریدوفروش ویلا دارای نکات عمومی یک قرارداد و همچنین نکات اختصاصی مرتبط با خریدوفروش ویلا است. طرفین می‌باید باراهنمایی یک مشاور حقوقی یا یک وکیل در ابتدا اقدام به توافقاتی در رابطه با معامله مدنظر خود برسند و پس‌ازآن توافقات خود را به‌صورت مکتوب در قرارداد درج نمایند. کتبی بودن قرارداد رسمیتی دوچندان به معامله فی‌مابین طرفین بخشیده و احتمال سوءاستفاده در آینده را به میزان قابل‌توجهی کاهش خواهد داد. از طرفی باراهنمایی شخص مشاور حقوقی که دارای تخصص در این زمینه نیز است، برای هر دو طرف اطمینان خاطر نسبی در راستای انجام معامله ایجاد خواهد شد و درنتیجه تجربه موفقی برای هر دو طرف نیز کل خواهد گرفت.

پیش از امضای قرارداد ویلای موردنظرتان را رؤیت نمایید!

یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک قرارداد درج تاریخ‌های مرتبط با انجام موضوع قرارداد است. یکی از این تاریخ‌ها، تاریخ رؤیت ویلای موضوع قرارداد توسط شخص خریدار خواهد بود. با توجه به اینکه طرفین اقدام به انجام خریدوفروش ویلایی با مشخصات توافق شده میان خودشان می‌نمایند، علاوه بر درج دقیق این مشخصات در قرارداد شخص خریدار می‌باید پیش از امضای قرارداد اقدام به رؤیت ویلای موردنظر و تطابق آن با مشخصات مندرج در قرارداد نماید.

برای قرارداد خرید و فروش ویلا مدت تعیین کنید!

هر قراردادی می‌باید دارای مدت مشخصی در راستای پیشبرد امور مرتبط با انجام موضوع قرارداد باشد. یکی از ویژگی‌های متمایزکننده قرارداد خریدوفروش ویلا لامینگو از سایر قراردادهای مشابه، علاوه بر تعیین مدت مشخص نمودن زمان‌بندی دقیق برای پیشبرد هر یک از مراحل موضوع قرارداد است.
یک معامله خریدوفروش دارای قسمت‌ها و بخش‌های مختلفی است، که هر یک از طرفین می‌باید برای پیشبرد هرکدام از این قسمت‌ها تاریخ دقیقی را مشخص نمایند تا معامله به‌درستی و در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام رسد. ازجمله زمان‌هایی که می‌باید در قرارداد خریدوفروش ویلا درج گردد، تاریخ دقیق تسلیم و تحویل ویلا توسط شخص فروشنده به شخص خریدار ازیک‌طرف و همچنین تعیین تاریخ دقیق پرداخت مبلغ ویلا یا به‌اصطلاح ثمن معامله توسط شخص خریدار به شخص فروشنده است. فراموش نکنید اگر شما از شخص خریدار چک دریافت کرده‌اید تاریخ دقیق هرکدام از این چک‌ها می‌باید در قرارداد درج گردد و به امضای هر دو طرف برسد.

بررسی وضعیت مالکیت ویلای مورد معامله

واضح است که برای انجام معامله بر روی یک ویلا، ازجمله خریدوفروش آن تنها افرادی می‌توانند اقدام به انجام این معاملات نمایند که یا مالک مال مورد معامله بوده و یا نماینده قانونی مالک باشند. درنتیجه در یک قرارداد خریدوفروش ویلا شخص مالک یا نماینده قانونی ایشان می‌باید تعهد نماید که هیچ مانع حقوقی و قانونی بر سر راه انجام این معامله نبوده و همچنین شایسته است تا سند مالکیت یا وکالت‌نامه شخص نماینده به پیوست قرارداد ضمیمه گردد.

محل انجام معامله خریدوفروش ویلا

اصولاً محل انجام خریدوفروش محلی است که در آن انتقال سند مالکیت از شخص فروشنده به شخص خریدار صورت می‌گیرد. اصولاً دفتر اسناد رسمی جایی است که در آن اشخاص دست به انتقال سند مالکیت می‌زنند. در قرارداد محل دقیق دفترخانه به همراه شماره ثبت آن می‌باید درج گردیده و همچنین طرفین باید پیش از امضای قرارداد در رابطه با هزینه‌های مرتبط با دفتر املاک و دفترخانه اسناد رسمی به توافق رسیده و آن را در قرارداد مطرح نمایند.

نوع پرداخت مبلغ قرارداد را تعیین کنید!

مبلغ قرارداد خریدوفروش که در اصطلاح حقوقی با عنوان ثمن معامله نیز شناخته می‌شود، ممکن است به‌صورت نقدی و از طریق کارت‌های عابر بانک و یا در طی یک یا چند چک به شخص فروشنده پرداخت گردد از طرفی ممکن است مبلغ ویلا دارای مبلغی تحت عنوان پیش‌پرداخت باشد. کلیه این موارد باید در قرارداد به‌روشنی بیان‌شده و تاریخ انجام هر یک از آنها نیز در قرارداد تعیین شود. این کار علاوه بر فراهم نمودن آرامش فکری برای هر دو طرف، ظرفیتی را برای تعیین ضمانت اجراهایی در صورت نقض هر یک از این تعهدات برای طرفین ایجاد خواهد کرد. برای مثال می‌توان در این قرارداد، برای تأخیر در پرداخت ثمن معامله مبلغی را تحت عنوان وجه التزام برای خریدار تعیین نمود. 

نسخه‌های قرارداد خرید و فروش ویلا

یکی از مهم‌ترین بندهای هر قرارداد تعیین تعداد نسخ آن قرارداد و ارزش هرکدام از آن‌ها است. اصولاً در قراردادهای خریدوفروش دو نسخه از قرارداد تهیه‌شده و یک نسخه از آن در دست فروشنده و نسخه دیگر در دست خریدار خواهد بود. فراموش نکنید که ارزش هردوی این نسخه‌ها کاملاً برابر و یکسان بوده و به‌عبارت‌دیگر برای هر یک از طرفین قابلیت استناد خواهد داشت.

قرارداد خرید و فروش ویلای لامینگو، مطمئن‌ترین راه برای پیشگیری از انواع کلاه‌برداری‌ها!

در قرارداد پیش رو تیم حقوقی لامینگو بر آن بوده تا قراردادی جامع و کامل از هر نظر تهیه نموده تا میزان وقوع اختلافات احتمالی آتی فی‌مابین خریدار و فروشنده را به حداقل مقدار ممکن برساند. همچنین شما می‌توانید نظرات و پیشنهادهای خود را از طریق همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.