تومان 85,000
قرارداد مشارکت در تولید نرم‌افزار

قرارداد مشارکت در تولید نرم‌افزار

امروزه استفاده از نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها به امری رایج و در برخی موارد ضروری و واجب تبدیل گردیده است. درنتیجه توافقاتی نیز همچون قرارداد مشارکت در ساخت نرم افزار به وجود آمده است. سازندگان و پدیدآورندگان نرم‌افزار گاهی ممکن است یک شخص و در بیشتر موارد ممکن است چندین شخص باشند، که به‌صورت گروهی دست به تولید آن می‌زنند. یکی از راهکار‌ها در این زمینه برای ساخت اپلیکیشن تنظیم قرارداد مشارکت در تولید نرم‌افزار با شخص یا اشخاص سرمایه‌دار است.

9
تعداد صفحات:
1400/06/03
آخرین بروزرسانی:
تومان 85,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد مشارکت در تولید نرم‌افزار

قرارداد مشارکت در تولید نرم‌افزار، قراردادی جدید اما پرمخاطب!

امروزه استفاده از نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها به امری رایج و در برخی موارد ضروری و واجب تبدیل گردیده است. با پیشرفت تکنولوژی، بشر در زندگی روزمره خود برای انجام انواع فعالیت‌ها از سفارش غذا گرفته تا انجام امور مالی و بانکی از انواع نرم‌افزارها استفاده می‌کند. سازندگان و پدیدآورندگان نرم‌افزار گاهی ممکن است یک شخص و در بیشتر موارد ممکن است چندین شخص باشند، که به‌صورت گروهی دست به تولید آن می‌زنند. تولید نرم‌افزار نیز مانند هر نوع تولید دیگری نیازمند صرف هزینه و سرمایه لازم در این راستا است. فرض کنید شما و تیمتان که متشکل از طراح نرم‌افزار، برنامه‌نویس و امثالهم هستید دارای طرح و ایده‌ای در راستای تولید یک نرم‌افزار حقوقی باشید، اما سرمایه کافی برای انجام این امر را در اختیار ندارید، یکی از راه‌حل‌ها در این زمینه تنظیم قرارداد مشارکت در تولید نرم‌افزار با شخص یا اشخاص سرمایه‌دار است، که در ادامه به شرح و بررسی بیشتر این قرارداد خواهیم پرداخت.

مراحل تولید یک نرم‌افزار

تولید و پدید آوردن یک نرم‌افزار دارای مراحل مختلفی است که درج این مراحل و مشخص نمودن آن‌ها در قرارداد امری کمک‌کننده در راستای تنظیم یک قرارداد حرفه‌ای و استاندارد خواهد بود. اولین مرحله در تولید یک نرم‌افزار، برنامه‌ریزی برای آن و به‌اصطلاح طراحی نقشه اولیه برای تولید آن است. یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در تولید یک برنامه و نرم‌افزار طراحی UI و UX آن نرم‌افزار است. UI که خلاصه واژه User Interface  است و  به معنای واسط کاربری بوده و UX که خلاصه کلمه User experience است و به معنای تجربه کاربری است، نیازمند طراحی و تحلیل توسط یک فرد متخصص در این زمینه در راستای تولید یک نرم‌افزار استاندارد و موفق است. مرحله بعدی خلق یک نرم‌افزار، برنامه‌نویسی آن نرم‌افزار و به‌عبارت‌دیگر کد نویسی برای آن است، که پایه‌ی اصلی و زیرساخت یک نرم‌افزار را شکل می‌دهد. درنهایت پس از ساخت نرم‌افزار اشخاص متخصص در این زمینه می‌باید دست به چک کردن یا به‌اصطلاح تست آن نرم‌افزار زده و پس از رفع ایرادات و باگ‌های موجود در نرم‌افزار اقدام به انتشار آن نمایند.

نکات ویژه قرارداد مشارکت در تولید نرم‌افزار

اولین قدم برای نوشتن این قرارداد تعیین مشخصات هر یک از طرفین است. پس از تعیین نوع نرم‌افزار، ویژگی‌ها و مراحل تولید آن می‌باید با توافق طرفین در قرارداد موردتوجه قرار گیرد. از دیگر نکات بسیار مهم و به عبارتی هسته مرکزی این قرارداد تعیین وظایف هر یک از شرکا در طول مدت مشارکت به همراه تعیین ضمانت اجراهایی در صورت نقض آنها است. از طرفی در یک قرارداد مشارکت میزان آورده هر یک از شرکا اعم از آورده‌های نقدی و غیر نقدی و همچنین میزان سهم هر یک از آن‌ها به نسبتی که موردتوافق طرفین است می‌باید مشخص بشود. نهایتاً طرفین می‌باید موارد و شرایط ایجاد حق فسخ قرارداد مشارکت در تولید نرم‌افزار را مشخص نموده و همچنین در صورت نیاز شخصی را به‌عنوان داور فی‌مابین خود تعیین نمایند.

لزوم تنظیم قرارداد مشارکت در تولید نرم‌افزار توسط افراد متخصص حقوقی

قراردادهای مشارکت یکی از انواع قراردادهای نسبتاً پیچیده و درعین‌حال پرکاربرد در میان افراد است. از طرفی تولید نرم‌افزار یک امر فنی و نیازمند تخصص و مهارت‌های ویژه‌ای است که درنتیجه تنظیم قرارداد مرتبط با آن نیز می‌باید با دقت فراوان و توسط اشخاص دارای دانش در این زمینه صورت گیرد. درنهایت با توجه به تخصصی بودن امر قرارداد نویسی ازیک‌طرف و همچنین اهمیت ویژه قراردادهای مشارکتی در میان افراد لازم است تا طرفین این قرارداد پیش از هر چیز از راهنمایی‌های شخص یا اشخاص متخصص حقوقی کمک بگیرند تا مشارکت موضوع قراردادشان به‌صورت قانونی و درستی پیش برود.

قرارداد مشارکت در تولید نرم‌افزار لامینگو

اگر به یک قرارداد مشارکت در تولید نرم‌افزار نیاز دارید می‌توانید با ثبت درخواست قرارداد تنظیم‌شده توسط تیم حقوقی لامینگو را دریافت نموده و تجربه مشارکتی موفق را تجربه نموده و  همچنین ازلحاظ حقوقی اطمینان خاطر داشته و کلیه نیازهای قراردادی خود را برطرف نمایید.
در صورت هرگونه نیاز به مشاوره و راهنمایی حقوقی نیز، می‌توانید با وکلا و مشاوران حقوقی ما در مجموعه لامینگو در ارتباط باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.