تومان 75,000
قرارداد خرید و فروش آهن‌آلات

قرارداد خرید و فروش آهن‌آلات

با توجه به قیمت نسبتاً بالای آهن‌آلات انجام معاملاتی همچون خرید و فروش آنها نیز می‌باید از طریق تنظیم یک قرارداد استاندارد و حرفه‌ای صورت گیرد. از پرکاربردترین قراردادهای مرتبط با این موضوع، قرارداد خرید و فروش آهن‌آلات و همچنین قرارداد خرید و فروش آهن آلات اسقاطی است. در مفاد قرارداد خرید آهن مواردی همچون مشخصات طرفین قرارداد درج گردیده و در ادامه حقوق و تعهدات هریک از خریدار و فروشنده تبیین می‌گردد، درنهایت نیز موارد فسخ قرارداد، شیوه و مرجع حل اختلافاتی که ممکن است در آینده فی‌مابین طرفین مطرح بشود مشخص می‌گردد.

7
تعداد صفحات:
1399/11/07
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد خرید و فروش آهن‌آلات

قرارداد خرید و فروش آهن‌آلات، قراردادی ضروری برای ساخت‌وساز!

آهن‌آلات شامل هر آنچه که از جنس آهن باشد گفته می‌شود، که دارای انواع و اقسام مختلفی نیز هستند. امروزه در بسیاری از ابزارها و وسایل به‌کار گرفته‌شده توسط انسان از آهن استفاده می‌شود. با توجه به قیمت نسبتاً بالای آهن‌آلات انجام معاملاتی همچون خریدوفروش آنها نیز می‌باید از طریق تنظیم یک قرارداد استاندارد  و حرفه‌ای صورت گیرد. یکی از پرکاربردترین قراردادهای مرتبط با این موضوع، قرارداد خرید و فروش آهن‌آلات است. در مفاد این قرارداد مواردی همچون مشخصات طرفین قرارداد درج گردیده و در ادامه حقوق و تعهدات هریک از خریدار و فروشنده تبیین می‌گردد، از دیگر نکات مهم در یک قرارداد خرید و فروش تعیین زمان‌بندی مراحل انجام معامله است که می‌باید به‌صورت دقیق در قرارداد موردتوافق طرفین واقع گردد. درنهایت نیز موارد فسخ قرارداد، شیوه و مرجع حل اختلافاتی که ممکن است در آینده فی‌مابین طرفین مطرح بشود مشخص می‌گردد.

 انواع آهن‌آلات شامل چه مواردی می‌شود؟

آهن‌آلات دارای انواع و اقسام متعدد و متنوعی بوده، که شامل موارد مختلفی همچون انواع ورق‌های آهنی، پروفیل، نبشی، تیرآهن، لوله‌های آهنی و مواردی از این قبیل می‌شود. هریک از این آهن‌آلات دارای کاربردهای متفاوتی بوده که در زندگی روزمره انسان‌ها به‌کار می‌رود. یکی از اصلی‌ترین موارد کاربرد آن‌ها استفاده در فرآیند و مراحل ساخت‌وساز است. با توجه به اهمیت فراوان عملیات ساختمان‌سازی و همچنین ایمنی و کیفیت ساخت‌وساز درنتیجه خریدوفروش این آهن‌آلات نیز می‌باید با دقت و همراه با اطمینان کافی صورت پذیرد.

چرا به قرارداد خرید و فروش آهن‌آلات نیاز داریم؟

با توجه به نوسان قیمت آهن مانند مواردی همچون طلا، نقره و مس، قیمت آهن‌آلات نیز به‌صورت روزانه متغیر بوده و درنتیجه تعیین قیمتی برای خریدوفروش آهن‌آلات دارای اهمیتی دوچندان برای هر دو طرف معامله یعنی شخص خریدار و فروشنده خواهد بود. تنظیم قرارداد خرید و فروش آهن‌آلات ازیک‌طرف باعث پیشبرد قانونی معامله فی‌مابین طرفین خواهد شد و از طرفی دیگر با درج قیمت در قرارداد، اطمینان خاطر نسبی برای هر دو طرف در راستای انجام خرید و فروش آهن‌آلات ایجاد خواهد کرد.

فرض کنید شخصی در اول ماه مهر اقدام به انجام معامله خریدوفروش با شخص فروشنده نموده و زمان تسلیم آهن‌آلات را در تاریخ آبان ماه مشخص نموده باشد، حال ماه آبان فرارسیده و شخص فروشنده مدعی افزایش قیمت روز آهن در بازار می‌شود اگر طرفین قراردادی را در میان خود تنظیم نموده باشند از این بابت مشکلی برای شخص خریدار پیش نیامده و میزان اختلافات نیز به حداقل خود خواهد رسید.

لزوم تنظیم تخصصی قرارداد خرید و فروش آهن‌آلات 

با توجه به اهمیت ویژه قرارداد خرید و فروش آهن‌آلات و همچنین با توجه به تخصصی بودن عمل قرارداد نویسی، تنظیم چنین قراردادی توسط شخص یا اشخاص متخصص حقوقی منجر به تنظیم قراردادی حرفه‌ای فی‌مابین طرفین خواهد شد. یک قرارداد خرید و فروش حرفه‌ای ضمن رفع کلیه نیازهای حقوقی و قراردادی خریدار و فروشنده، آرامش خیال فکری ازلحاظ پیشگیری از طرح هرگونه دعوایی در این زمینه را نیز ایجاد خواهد نمود.

از دیگر دلایلی که تنظیم قرارداد می‌باید توسط اشخاص متخصص در این زمینه صورت گیرد، بحث تفاوت شرایط و موقعیت‌های مخصوص به هر فرد است، شرایط و موقعیتی که هر یک از طرفین یک معامله دارند با شرایط سایر افراد در دیگر معاملات متفاوت و متغیر بوده و درنتیجه قرارداد می‌باید به نحوی تنظیم گردیده باشد که کلیه نیازهای افراد مختلف با شرایط متنوع را رفع نماید.

قرارداد خرید و فروش آهن‌آلات لامینگو، قراردادی قابل‌اعتماد برای خرید و فروش!

انواع قراردادهای موجود در بانک قراردادهای لامینگو، توسط افراد متخصص حقوقی تنظیم گردیده است، که ضمن در نظر گرفتن کلیه موارد و الزامات قانونی یک قرارداد خرید و فروش، به موارد اختصاصی هر قرارداد نیز متناسب با موضوع آن پرداخته شده است. شما می‌توانید به‌آسانی با ثبت درخواست تنظیم قرارداد، در سریع‌ترین زمان ممکن به قرارداد مدنظر خود دست‌یافته و اقدام به انجام معاملات خود نمایید.
فراموش نکنید در صورت نیاز به هرگونه مشاوره حقوقی نیز شما می‌توانید با وکلا و مشاوران حقوقی ما در لامینگو در ارتباط باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.