تومان 137,000
قرارداد خرید و فروش موتورسیکلت

قرارداد خرید و فروش موتورسیکلت

قراردادهای خرید و فروش که با عناوینی همچون مبایعه‌نامه، بیع نامه و امثالهم نیز شناخته می‌شود، یکی از اصلی‌ترین انواع قراردادها برای مبادلات میان اشخاص است. هنگامی‌که شما به‌عنوان فروشنده قصد فروش موتورسیکلت خود را داشته باشید پس از پیدا کردن شخصی به‌عنوان خریدار می‌باید بر سر قیمتی به توافق رسیده و همچنین تاریخ خاصی را مشخص نمایید تا در آن تاریخ شما موتورسیکلت موضوع قرارداد را به شخص خریدار تسلیم نموده و همچنین شخص خریدار نیز قیمت موتورسیکلت و به‌عبارت‌دیگر ثمن معامله‌تان را به شما بپردازد. تعیین قیمت، تاریخ دقیق انجام معامله، شرایط انتقال سند و امثالهم ازجمله مواردی است که می‌باید به‌صورت کتبی و طی قراردادی میان طرفین آورده شود تا ضمن رسمیت بخشیدن به این رابطه، الزام قانونی برای طرفین در راستای ایفای تعهداتشان نیز باشد. درنهایت انعقاد قرارداد خرید و فروش موتورسیکلت می‌تواند اطمینان خاطری برای هر دو طرف در راستای حسن اجرای وظایف و تعهداتشان باشد.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 7

قرارداد خرید و فروش موتورسیکلت، یکی از انواع قراردادهای خرید و فروش

قراردادهای خرید و فروش که با عناوینی همچون مبایعه‌نامه، بیع نامه و امثالهم نیز شناخته می‌شود، یکی از اصلی‌ترین انواع قراردادها برای مبادلات میان اشخاص است. هنگامی‌که شما به‌عنوان فروشنده قصد فروش موتورسیکلت خود را داشته باشید پس از پیدا کردن شخصی به‌عنوان خریدار می‌باید بر سر قیمتی به توافق رسیده و همچنین تاریخ خاصی را مشخص نمایید تا در آن تاریخ شما موتورسیکلت موضوع قرارداد را به شخص خریدار تسلیم نموده و همچنین شخص خریدار نیز قیمت موتورسیکلت و به‌عبارت‌دیگر ثمن معامله‌تان را به شما بپردازد.

تعیین قیمت، تاریخ دقیق انجام معامله، شرایط انتقال سند و امثالهم ازجمله مواردی است که می‌باید به‌صورت کتبی و طی قراردادی میان طرفین آورده شود تا ضمن رسمیت بخشیدن به این رابطه، الزام قانونی برای طرفین در راستای ایفای تعهداتشان نیز باشد. درنهایت انعقاد قرارداد خرید و فروش موتورسیکلت می‌تواند اطمینان خاطری برای هر دو طرف در راستای حسن اجرای وظایف و تعهداتشان باشد.

مشخصات موتورسیکلت موضوع قراردادتان را تعیین نمایید

در اکثر معاملات و خریدوفروش‌های موتورسیکلت، عموماً موتورسیکلت خاصی مدنظر طرفین است. درنتیجه تعیین مشخصات و ویژگی‌های خاص آن موتورسیکلت می‌تواند به نفع طرفین باشد، زیرا از طرفی فروشنده وظیفه خود را بهتر متوجه خواهد شد و همچنین با تعیین مشخصات مورد معامله آرامش خیالی برای شخص خریدار نیز به وجود خواهد آمد. مشخصات موتورسیکلت می‌تواند مواردی از قبیل برند آن، سال ساخت، کشور تولیدکننده و مواردی ازاین‌دست که مدنظر طرفین است، باشد.

مدت قرارداد و تعیین زمان‌بندی‌های آن

از دیگر مواردی که دریک قرارداد خرید و فروش عنوان نمودن آن الزامی است، بحث مدت آن قرارداد و همچنین مشخص نمودن زمان‌بندی مراحل مختلف انجام عملیات خریدوفروش است. برای مثال مراحل خریدوفروش می‌تواند شامل مرحله تسلیم و تحویل موتورسیکلت موضوع قرارداد به شخص خریدار، پرداخت وجه معامله توسط شخص خریدار به شخص فروشنده، حضور در دفترخانه اسناد رسمی و تنظیم سند انتقال موتورسیکلت به خریدار باشد. کلیه این مراحل برای انجام خرید و فروش موضوع قرارداد الزامی بوده و درنتیجه تعیین مواعد هر یک از آن‌ها نیز امری ضروری به نظر می‌رسد.

طرفین قرارداد خرید و فروش موتورسیکلت و مشخصات آن‌ها

تعیین نمودن طرفین قرارداد به همراه ذکر مشخصات طرفین از موارد الزامی در راستای تنظیم هر قراردادی است. در یک قرارداد خرید و فروش موتورسیکلت نیز شخص تنظیم‌کننده می‌باید به ذکر مشخصات خریدار و فروشنده و تعیین نمودن آن‌ها توجه داشته باشد. برای مثال قید مشخصاتی همچون نام و نام خانوادگی کامل هر دو طرف، تعیین اقامتگاه و نشانی هر یک از خریدار و فروشنده، شماره شناسنامه، تلفن و سایر راه‌های ارتباطی با اشخاص و امثالهم ازجمله مواردی است که می‌باید در یک قرارداد استاندارد و حرفه‌ای درج گردد.

شیوه و مرجع حل‌اختلاف در قرارداد خرید و فروش موتورسیکلت

در هر رابطه‌ای که میان اشخاص شکل می‌گیرد، بروز اختلافات و دعاوی میان طرفین امری محتمل و امکان‌پذیر خواهد بود. بنابراین مشخص نمودن شیوه و راه‌حل‌هایی در راستای حل این اختلافات احتمالی در آینده ازجمله، تعیین داوری در میان طرفین قرارداد و به‌طورکلی تعیین مرجع حل اختلافات میان خریدار و فروشنده امری ضروری در جهت تسهیل حل اختلافات آتی خریدار و فروشنده خواهد بود. درصورت تعیین داور، مشخصات شخص یا نهاد داوری را در قرارداد ذکر کرده و قرارداد را به امضای شخص ایشان برسانید.

قرارداد خرید و فروش موتورسیکلت لامینگو

شما می‌توانید با مراجعه به بانک قراردادهای مجموعه حقوقی لامینگو، انواع قراردادهای خریدوفروش موردنظرتان را تهیه نمایید. یکی از انواع این قراردادها، قرارداد خرید و فروش موتورسیکلت است که یکی از پرطرفدارترین قراردادهای خریدوفروش در حال حاضر است. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تجربه خریدوفروش موفقی برای شما و طرف مقابلتان رقم بخورد.

در صورت وجود هرگونه نیاز به مشاوره حقوقی، شما می‌توانید با وکلا و مشاوران حقوقی ما در لامینگو در ارتباط باشید.

 

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885
تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.