تومان 75,000

قرارداد مشارکت در احداث باغ

قرارداد مشارکت در احداث باغ

اعتماد شما ارزشمند است

قرارداد مشارکت در احداث باغ، گامی حقوقی در راستای احداث باغتان!

 

قرارداد مشارکت در احداث باغ یکی از انواع قراردادهایی مشارکت است، که در میان افراد مختلف منعقد می‌گردد. باید توجه داشت که با توجه به پیچیدگی و اهمیت ویژه این نوع از قراردادها تنظیم آن می‌باید توسط افراد متخصص و دارای علم و تبحر در این زمینه صورت گیرد. در ادامه به بررسی بیشتر این نوع از قراردادهای مشارکت خواهیم پرداخت. درنهایت نیز شما می‌توانید برای مطالعه بیشتر در رابطه با این نوع از قرارداد و سایر قراردادهای مشارکت به وبلاگ لامینگو مراجعه فرمایید.

مشارکت در احداث باغ به چه معنا است؟

 

فرض کنید شخصی دارای زمینی است که ازلحاظ جغرافیایی دارای موقعیتی عالی برای آنجا عملیات کاشت و پرورش انواع درختان و برداشت محصولات کشاورزی مختلف است. اما از طرفی شخص مالک تخصص، اطلاعات و مهارت کافی درزمینه باغداری و امور مرتبط با آن ندارد. از طرفی دیگر یکی از دوستان شخص مالک دارای مهارت در امر باغداری و پرورش درختان و کاشت محصولات است اما سرمایه کافی در راستای خرید زمین و احداث یک باغ را ندارد. در چنین شرایطی یکی از راه‌هایی که از طریق آن می‌توان هردوی این اشخاص را به بهره‌مندی از سرمایه‌هایشان رساند تنظیم قرارداد مشارکت در احداث باغ است.

بنابراین از طریق این قرارداد است که از طرفی شخص مالک می‌تواند از موقعیت زمین خود استفاده نموده و صاحب باغی همراه با درختان و محصولات شود و از طرفی دیگر شخص باغدار می‌تواند از مهارت و تخصص خود استفاده نموده و از این طریق اقدام به کسب سود و منفعت نماید.

درج مشخصات محصولات و درختان باغ در قرارداد

 

یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین نکاتی که در قرارداد مشارکت در احداث باغ باید به آن توجه ویژه داشت بحث درج مشخصات محصولات و درختانی است که طرفین قصد کاشت آن در باغ موضوع قرارداد را دارند. واضح است که قسمتی از سهم‌الشراکه طرفین در چنین قراردادی، محصولات و درختان باغ است. درنتیجه طرفین می‌باید در رابطه با نوع و میزان آن‌ها به توافقاتی برسند و سپس این توافقات را در قرارداد خود درج نمایند. از طرفی باید توجه داشت که علاوه بر شرط به توافق رسیدن طرفین در این زمینه، رعایت مقررات و استانداردهای موجود در رابطه با عملیات مرتبط با باغداری و کاشت محصولات و درختان نیز امری واجب و ضروری است. همچنین تعیین دقیق چنین ویژگی‌ها و مشخصاتی احتمال بروز اختلافات میان طرفین این قرارداد را نیز به حداقل خواهد رساند.

موضوع قرارداد مشارکت در احداث باغ چیست؟

 

از اصلی‌ترین موادی که می‌باید در یک قرارداد تبیین گردد موضوع آن قرارداد است تا طرفین با داشتن آگاهی نسبت به آن اقدام به انجام وظایف و تعهدات خود نمایند. در رابطه با این قرارداد عملیات احداث باغ می‌تواند با توجه به شرایط و خواست طرفین امور مختلفی را در بربگیرد، که تمامی این موارد باید به نحو روشنی در قرارداد درج گردد. ازجمله اینکه احداث باغ ممکن است شامل عملیات ساخت‌وساز باغ و تبدیل یک زمین به باغ باشد و یا ممکن است همچنین شامل عملیات باغداری، کاشت محصولات و حتی فروش محصولات باغ موضوع قرارداد نیز باشد.

 

قرارداد مشارکت در احداث باغ لامینگو

 

در قرارداد پیش رو که توسط تیم حقوقی  لامینگو تنظیم گردیده است کلیه شرایط و نیازهای حقوقی و قراردادی متقاضیان و به عبارت دقیق‌تر طرفین این قرارداد در نظر گرفته شده است و درنتیجه شما می‌توانید با اطمینان خاطر اقدام به تهیه این قرارداد نموده و تجربه رابطه مشارکتی موفقی را داشته باشید.

در صورت وجود هرگونه نیاز به مشورت با مشاوران حقوقی و یا وکلا در این زمینه و یا سایر  مسائل حقوقی، شما می‌توانید با مراجعه به قسمت مشاوره حقوقی سایت لامینگو، از انواع مشاوره‌های حقوقی موجود استفاده نمایید.

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.