تومان 70,000

قرارداد پیمانکاری اجرای نمای ساختمان

قرارداد پیمانکاری اجرای نمای ساختمان

اعتماد شما ارزشمند است

قرارداد پیمانکاری اجرای نمای ساختمان به چه مواردی می‌پردازد؟

 

شاید اولین عنصری که توجه هر فردی را در رابطه با یک سازه و یا ساختمان به خود جلب می‌کند نمای آن ساختمان باشد. با توجه به اینکه نمای ساختمان وجهه بیرونی و ظاهری یک سازه است که می‌باید دارای شرایط ویژه و خاص مربوط به خود باشد. شاید برای شما نیز پیش‌آمده باشد که در خیابانی در حال تردد باشید و نمای یکسان سازه‌ها در آن خیابان توجه شمارا جلب بکند و یا حتی گاهی پیش‌آمده که در کنار ساختمان‌هایی با نمای یکسان و حتی یکرنگ، ساختمانی با نمای متفاوت به چشم بیاید که ترکیب و هماهنگی میان نمای کلی ساختمان‌ها را بر هم زده باشد و چندان خوشایند جلوه نکند. باید توجه داشت که نمای ساختمان باید توسط افراد متخصص در این زمینه و باظرافت و مهارت خاصی اجرا شود. یکی از راه‌هایی که افراد می‌توانند اطمینان خاطری نسبت به اجرای درست و باکیفیت نمای ساختمان به‌دست بیاورند انعقاد قرارداد پیمانکاری اجرای نمای ساختمان باشد.

اجرای نمای ساختمان شامل چه مواردی می‌شود؟

 

ابتدا شاید تصور کنید که اجرای نمای ساختمان تنها شامل ساخت و طراحی نمای خود سازه یا ساختمان باشد اما با دقت در این امر متوجه خواهید شد که اجرای نمای ساختمان عنوانی بسیار کلی و دربرگیرنده طیف وسیعی از هر نوع عمل زیباسازی نمای یک ساختمان است. در یک قرارداد پیمانکاری اجرای نمای ساختمان، موضوع قرارداد ممکن است انجام هر یک از اعمال زیر توسط شخص پیمانکار باشد که شامل عمل محوطه‌سازی برای ساختمان، حصارکشی، عمل نماسازی که خود نیز می‌تواند به امور دیگری همچون سنگ‌کاری و یا آجرکاری تقسیم بشود و مواردی از این قبیل باشد.

درنهایت باید توجه داشت که موضوع قرارداد می‌باید با جزئیات کامل و به نحو دقیقی در قرارداد درج گردد تا شخص پیمانکار با علم به موضوع پروژه باکیفیت بیشتری اجرای آن را پیش برده و از طرفی نیز از بروز مشکلات احتمالی در آینده تا حدی پیشگیری شود.

انواع نمای ساختمان

 

نمای ساختمان با توجه به نوع و کاربری سازه دارای انواع مختلفی است و به‌عبارت‌دیگر برای اجرای نمای ساختمان ممکن است از مصالح مختلف و متفاوتی استفاده بشود که در ادامه به بررسی انواع آن می‌پردازیم.

نمای سنگی. استفاده از سنگ در نمای بیرونی یک ساختمان امروزه به امری بسیار رایج و پر خواهان تبدیل‌شده است. نوع سنگی که در اجرای نما به‌کار می‌رود باید موردتوافق طرفین قرارداد باشد که انواع این سنگ‌ها شامل سنگ‌های طبیعی همچون سنگ‌های آذرین، آهکی، دگرگونی، رسوبی، گرانیت و امثالهم بشود.

نمای آجری. استفاده از آجر در نمای یک سازه نیز یکی دیگر از موارد پرطرفدار در این زمینه است. نوع و رنگ آجر می‌باید به نحو دقیقی در قرارداد قید گردد.

نمای شیشه‌ای. شیشه‌ها دارای انواع مختلفی بوده که می‌تواند متناسب با نوع کاربری یک ساختمان در نمای آن مورداستفاده قرار بگیرد.

نمای سرامیکی. گاهی نیز ممکن است شخص کارفرما قصد استفاده از سرامیک در نما را داشته باشد که درنتیجه این مورد نیز باید در موضوع قرارداد قید شود.

نمای کامپوزیت. این نوع نما که ترکیبی از چند نوع مواد و مصالح است ازجمله نماهای پرطرفدار در این روزها است چراکه علاوه بر زیبایی و وجهه خاصی که دارد دارای مقاومت و استحکام نسبتاً بالایی نیز است.

مواردی که بیان شد تنها قسمتی از انواع مختلف نماها برای اجرای نمای ساختمان بود. درنهایت باید دقت داشت که برای بالا بردن کیفیت کار و آرامش خاطر طرفین تمامی این موارد باید با جزئیات کامل و دقیقی در قرارداد موردتوافق طرفین واقع‌شده و درج گردد.

بیمه در قرارداد پیمانکاری اجرای  نمای ساختمان

 

بحث بیمه همیشه یکی از موارد بحث‌برانگیز در انواع قراردادها و روابط همکاری میان افراد بوده است. باید توجه داشت که اجباری بودن بیمه مربوط به قراردادهای استخدامی تحت شمول قانون کار است و درنتیجه در رابطه با قراردادهای پیمانکاری شخص کارفرما الزامی به بیمه نمودن شخص پیمانکار نخواهد داشت. اما باید توجه داشت که گاهی ممکن است شخص پیمانکار برای اجرای پروژه‌ای که به وی سپرده شده است از خدمات افرادی که تحت پوشش وی هستند استفاده نموده و درنتیجه ممکن است با آن‌ها رابطه‌ای که تحت شمول قانون کار است داشته باشد. مطابق حکم ماده ۳۸ قانون تأمین اجتماعی، شخص کارفرما می‌باید در راستای حفظ حقوق کارگران تحت پوشش پیمانکار پرداخت ۵ درصد از مبلغ قرارداد را منوط به بیمه نمودن کارگران توسط شخص پیمانکار کند.

آیا به قرارداد پیمانکاری اجرای نمای ساختمان نیاز دارید؟

 

اگر شما خود قصد طراحی و اجرای نمای ساختمان یا سازه را دارید و یا نیازمند استفاده از خدمات در این حیطه هستید، برای فراهم نمودن بستری قانونی و حرفه‌ای در این زمینه نیازمند تنظیم یک قرارداد حرفه‌ای پیمانکاری اجرای نمای ساختمان خواهید بود. در قرارداد پیش رو که توسط تیم حقوقی لامینگو تنظیم و تهیه گردیده است علاوه بر توجه به‌تمامی نکات تکنیکی و فنی این قرارداد، سعی در رفع نیازهای قراردادی و قانونی طرفین نیز بوده است. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تجربه رابطه همکاری موفقی برای شما رقم بخورد.

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.