تومان 70,000

قرارداد پیمانکاری نصب داربست

قرارداد پیمانکاری نصب داربست

اعتماد شما ارزشمند است

قرارداد پیمانکاری نصب داربست، ضامن ایمنی کارگران شما!

 

یکی از انواع قراردادهای پیمانکاری ساختمان، قرارداد پیمانکاری نصب داربست است. در این نوع قرارداد که فی‌مابین شخص کارفرما و پیمانکار منعقد می‌گردد عملیات تهیه، نصب و اجرای داربست برعهده شخص پیمانکار بوده و مهلتی نیز برای انجام آن به توافق طرفین می‌رسد که در نهایت نیز مبلغی در مقابل انجام موضوع قرارداد توسط شخص کارفرما به پیمانکار مطابق با شرایط و ضوابط تعیین شده میان طرفین پرداخت می‌گردد.

اگر شما نیز قصد اجرا و نصب داربست را دارید بهتر است ابتدا به مطالعه مطلب تهیه‌شده پرداخته و در نهایت با مراجعه به بانک قراردادهای لامینگو اقدام به ثبت درخواست تنظیم قرارداد پیمانکاری نصب داربست مطابق با شرایط و ضوابط خاص خودتان بکنید.

چرا به داربست نیاز داریم؟

 

واضح است که هنگام ساخت‌وساز و یا انجام تعمیرات بر روی انواع سازه‌ها دسترسی به تمامی نقاط آن بسیار دشوار و در برخی موارد نیز غیرممکن به‌نظر می‌رسد. در این مواقع داربست وسیله‌ایست که این امکان را فراهم ساخته تا افراد و کارگران بتوانند عملیات ساخت‌وساز را به نحو راحت‌ و ایمن‌تری انجام بدهند. در نهایت داربست وسیله‌ای است که هم می‌تواند به عنوان تکیه‌گاه یک ساختمان و هم به عنوان ابزاری تسهیل‌گر برای کارگران به‌کار برود.

لزوم تنظیم قرارداد پیمانکاری نصب داربست

 

با توجه به نقش کلیدی و اهمیتی که داربست در تضمین ایمنی کارگران دارد نصب آن نیز باید علاوه بر اینکه توسط شخص یا اشخاص ماهر و متخصص صورت بگیرد، می‌باید دارای وجهه قانونی و رسمی نیز باشد. تنظیم یک قرارداد پیمانکاری نصب داربست علاوه بر اینکه وظایف و تعهدات طرفین قرارداد را روشن می‌سازد، با تبیین شرایط فسخ، تعیین مواردی همچون وجه التزام، مراجع حل اختلاف و مواردی از این قبیل منجر به شکل‌گیری آرامش خاطر نسبی برای طرفین خواهد شد و از طرفی باعث می‌شود تا شخص پیمانکار نیز با پایبندی به اصول و شرایط قرارداد پروژه را به نحو قانونی و با کیفیت و دقت بیشتری پیش ببرد. در نهایت باید بدانیم که تنظیم یک قرارداد فی‌مابین شخص پیمانکار و کارفرما بروز اختلافات آتی را به حداقل خواهد رساند.

شرایط بیمه در قرارداد پیمانکاری نصب داربست به چه صورت است؟

 

ابتدا باید بدانیم که به طور کلی در قراردادهای پیمانکاری برخلاف قراردادهای استخدامی تحت حمایت قانون کار، کارفرما تکلیفی در برابر بیمه نمودن شخص پیمانکار نداشته و از این بابت مسئولیتی نیز متوجه او نخواهد بود. اما باید دقت داشت با توجه به اینکه اصولا پیمانکاران برای انجام پروژه موضوع قرارداد پیمانکاری کارگرانی را تحت پوشش خود داشته و به عبارت دیگر قرارداد را به صورت پیمانکاری گروهی پیش می‌برند رابطه‌ای نیز که با این افراد شکل می‌گیرد یک نوع رابطه استخدامی تحت حمایت قانون کار است. درنتیجه شایسته‌است تا در جهت حفظ حقوق کارگرانی که به طور غیر مستقیم برای شخص کارفرما فعالیت می‌کنند شرایطی در قرارداد پیمانکاری در نظر گرفته بشود و بنابراین مطابق ماده ۳۸ قانون بیمه تأمین اجتماعی پرداخت ۵ درصد از مبلغ قرارداد را منوط به بیمه نمودن کارگران توسط شخص پیمانکار کرد.

دوره تضمین یا گارانتی پس از انجام موضوع قرارداد

 

با توجه به اهمیت ویژه و حیاتی که نصب داربست در سلامت و ایمنی کارگران دارد گاهی طرفین قرارداد تصمیم می‌گیرند تا مدت زمانی را تحت عنوان دوره تضمین در جهت رفع نواقص احتمالی موجود در  نظر بگیرند. این دوره بسته به نیاز طرفین به مدت چند روز و یا چند هفته پس از اتمام قرارداد تعیین می‌شود.

قرارداد پیمانکاری نصب داربست لامینگو

 

اکنون که متوجه اهمیت و لزوم تنظیم قرارداد پیمانکاری نصب داربست شدیم، این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که تنظیم یک قرارداد غیرحرفه‌ای و به اصطلاح بد! می‌تواند بیش از عدم تنظیم قرارداد برای طرفین مشکلاتی را ایجاد کند. درنتیجه لازم است که این قرارداد توسط یک مشاور حقوقی مجرب و متخصص در این زمینه تنظیم گردد. در قرارداد پیش‌رو که توسط تیم حقوقی لامینگو تنظیم گردیده‌است تلاش شده تا ضمن رعایت نکات فنی مختص به عملیات نصب داربست به نکات ویژه حقوقی و قانونی نیز توجه بشود تا تجربه همکاری موفق و بی‌دردسری برای شما رقم بخورد.

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.