تومان 70,000

قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان

قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان

اعتماد شما ارزشمند است

قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان، قراردادی ضروری در فرآیند ساخت‌وساز!

 

قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان، یکی از انواع قراردادهایی است که اشخاص در فرآیند ساخت‌وساز به آن نیاز پیدا می‌کنند. در این نوع قرارداد شخص جوشکار در برابر شخص کارفرما قرار داشته و متعهد به انجام موضوع قرارداد در بازه زمانی مشخصی که موردتوافق طرفین است خواهد بود. پس از اتمام قرارداد نیز شخص جوشکار مستحق دریافت مبلغی در ازای انجام موضوع قرارداد است.

درصورتی‌که شما نیز نیازمند استفاده از خدمات جوشکاری ساختمان شخصی هستید، ابتدا این مطلب را مطالعه نموده و سپس اقدام به دریافت قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان تهیه‌شده توسط تیم حقوقی لامینگو نمایید.

موضوع قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان چیست؟

 

جوشکاری مرتبط با ساختمان دارای انواع مختلفی است و بالطبع موضوع این نوع قرارداد نیز با توجه به آن تغییر می‌یابد. جوشکاری ساختمان گاهی ممکن است همراه با نصب و ساخت اسکلت فلزی ساختمان همراه باشد و گاهی نیز پس از طی مراحل ابتدایی ساخت‌وساز نیاز به جوشکاری مواردی همچون پنجره، در، نما و سایر اجزای یک سازه فرابرسد، که ممکن است مدنظر طرفین برای موضوع قرارداد فی‌مابینشان قرار بگیرد.

از طرفی باید توجه داشت که خود عمل جوشکاری دارای انواع مختلفی بوده که مشخص نمودن این مورد نیز در قرارداد مفید و شایسته خواهد بود. برای مثال عمل جوشکاری ممکن است به‌صورت ذوبی یا غیر ذوبی صورت بگیرد و همچنین دسته‌بندی دیگری که برای این کار وجود دارد تقسیم جوشکاری به جوشکاری لیزری، جوشکاری با الکترود و همچنین جوشکاری گازی است. باید توجه داشت که طرفین قرارداد می‌باید متناسب با نوع همکاری و نیازهایی که برایشان وجود دارد اقدام به تصمیم‌گیری و درنهایت توافق در رابطه با این مسئله نمایند.

چرا قرارداد پیمانکاری؟

 

به‌طورکلی فرآیند ساخت‌وساز و اعمال مرتبط با آن به‌صورت جداگانه و توسط افراد متخصص در آن زمینه صورت می‌گیرد، درنتیجه عموماً این نوع فعالیت‌ها به‌صورت پروژه‌ای انجام می‌شود. قرارداد پیمانکاری نیز از آن دسته از قراردادهایی است که برای انجام یک پروژه مناسب بوده و طرفین انجام یک فعالیت را برای بازه مشخصی در برابر مبلغی موردتوافق قرار می‌دهند که البته این قرارداد تحت شمول قانون کار نبوده و شخص پیمانکار، کارگر تحت پوشش کارفرما شناخته نخواهد شد، بلکه صرفاً شخصی مستقل از کارفرما است که متعهد به انجام موضوع قرارداد در دوره زمانی مشخصی خواهد شد.

چرا قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان؟

 

هنگامی‌که شما به خدمات شخص جوشکار نیاز دارید برای اطمینان خاطر داشتن نسبت به پیشبرد صحیح فعالیت‌های وی نیازمند تنظیم یک قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان خواهید بود. از طرفی برای شکل‌گیری یک رابطه همکاری قانونی که در آن تمامی نیازهای حقوقی طرفین مرتفع گردد طرفین می‌باید دست به تنظیم یک قرارداد بزنند. همچنین باید توجه داشت که عمل قرارداد نویسی نیز نیازمند علم و تخصص ویژه خود است درنتیجه در این زمینه نیز طرفین باید کار را به‌دست فرد یا افراد خبره سپرده تا به یک قرارداد کامل و بی‌عیب و نقصی دست یابند.

نکات ضروری در تنظیم قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان

 

برای تنظیم یک قرارداد به‌صورت حرفه‌ای یکی از مهم‌ترین کارها درج موارد و بندهای ضروری در آن قرارداد است. به‌طورکلی این موارد به دو دسته موارد عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند، که برخی از این نکات به‌صورت عمومی در تمامی انواع قراردادها درج آن ضروری است و از طرفی با توجه به نوع فعالیت و موضوع قرارداد برخی از موارد به‌صورت اختصاصی باید در آن قرارداد درج گردد.

مواردی که در این نوع قرارداد می‌باید موردتوجه شخص تنظیم‌کننده قرارداد یا مشاور حقوقی قرار گیرد، شامل موارد ذیل می‌شود:

عنوان قرارداد

مشخصات طرفین قرارداد

موضوع قرارداد

مدت قرارداد

مبلغ قرارداد

محل انجام پروژه

اسناد و مدارک موردنیاز در قرارداد

مشخصات فنی و محاسبات ویژه مرتبط با موضوع قرارداد

تعهدات طرفین قرارداد

تضمینات

موارد فسخ قرارداد

فورس ماژور یا قوه قهریه

مرجع و شیوه حل‌وفصل اختلافات

نسخ و اعتبار قرارداد

قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان لامینگو

 

شما می‌توانید با تهیه قرارداد پیمانکاری جوشکاری ساختمان که توسط تیم حقوقی لامینگو تنظیم گردیده است، ضمن اطمینان از پیشبرد رابطه همکاری خود به شکل کاملاً رسمی و قانونی، با تعیین دقیق جزئیات و شرایط هریک از طرفین در رابطه با موضوع قرارداد، بروز هرگونه مشکل و اختلافی را در آینده به حداقل برسانید. از طرفی باید توجه داشته باشید که وجود مشورت و راهنمایی مشاور و متخصص حقوقی در این زمینه می‌تواند تضمینی در رقم خوردن رابطه همکاری موفق برای هرکدام از طرفین باشد.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره حقوقی می‌توانید با وکلا و مشاوران حقوقی ما در لامینگو در ارتباط باشید.

 

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.