تومان 70,000

قرارداد پیمانکاری گچکاری ساختمان

قرارداد پیمانکاری گچکاری ساختمان

اعتماد شما ارزشمند است

قرارداد پیمانکاری گچ کاری ساختمان به چه نکاتی می‌پردازد؟

 

قراردادهای پیمانکاری یکی از انواع قراردادهای استخدامی است که تحت شمول قراردادهای قانون کار نبوده و درنتیجه دارای خصوصیات و ویژگی‌های مخصوص به خود است. ازجمله اینکه در این نوع قراردادها شخص کارفرما الزام قانونی در جهت بیمه نمودن شخص پیمانکار نداشته و به‌طورکلی در این قراردادها ساعات کاری مشخصی برای شخص پیمانکار در نظر گرفته نمی‌شود بلکه تنها انجام موضوعی خاص در برابر مبلغی برای مدت مشخصی تعیین می‌شود. قراردادهای پیمانکاری خود نیز دارای دسته‌بندی‌هایی هستند، که یکی از این دسته‌بندی‌ها قراردادهای پیمانکاری ساختمانی یا همان قراردادهای پیمانکاری مرتبط با ساخت‌وساز است. از طرفی خود قراردادهای پیمانکاری ساختمانی نیز به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که یکی از آن‌ها، قرارداد پیمانکاری گچ کاری ساختمان است.

گچ کار کیست؟

 

گچ کاری ساختمان از انجام تعمیرات سقف و دیوارها گرفته تا سفیدکاری و انجام عملیات گچ‌وخاک و حتی انجام انواع گچ کاری‌های تزیینی و هنری یا به عبارتی گچ‌بری را نیز دربر می‌گیرد. درنهایت آنچه که اهمیت دارد قصد طرفین از ایجاد رابطه همکاری و توافقی است که در قرارداد به آن دست می‌یابند. در یک قرارداد پیمانکاری گچ کاری ساختمان حوزه شمول و گستره فعالیتی که شخص گچ‌کار می‌باید انجام بدهد در بحث موضوع قرارداد درج می‌گردد.

چرا به قرارداد پیمانکاری گچ کاری ساختمان نیاز داریم ؟

 

استفاده از خدمات افراد و پرداخت مبالغی در برابر آن، نیازمند تنظیم قراردادهای مخصوص به آن توسط مشاور یا متخصصان حقوقی در آن زمینه است. هنگامی‌که شما از خدمات فرد گچ کار استفاده می‌کنید، در اصل شما در جایگاه کارفرمای شخص بوده و ایشان نیز اگر قرارداد به‌صورت قرارداد پیمانکاری باشد تحت عنوان پیمانکار شناخته خواهد شد. در این نوع قرارداد هر دو طرف در برابر یکدیگر دارای حقوق و تعهداتی هستند که البته این حقوق و تعهدات لزوماً مطابق با شرایط قانون کار نخواهد بود. درنهایت برای به حداقل رساندن وقوع اختلافات در آینده و همچنین پیشبرد قانونی همکاری میان طرفین، تنظیم قرارداد به‌صورت حرفه‌ای امری ضروری خواهد بود.

در قرارداد گچ‌کاری ساختمان به چه نکاتی باید توجه داشت؟

 

اولین نکته‌ای که نه تنها در یک قرارداد پیمانکاری گچ کاری بلکه در تمامی قراردادها باید به آن توجه ویژه‌ای داشت بحث طرفین آن قرارداد و مشخصات آن‌ها است، که این مشخصات شامل نام و نام خانوادگی هر یک از طرفین، آدرس، شماره تلفن و مشخصاتی از این قبیل است. نکته بعدی که باید حتماً در یک قرارداد درج گردد بحث موضوع آن قرارداد است که در اینجا موضوع قرارداد انجام عملیات گچ کاری و سفیدکاری یک سازه و یا ساختمان است.

 نکته دیگر بحث مدت و محل دقیق انجام پروژه پیمانکاری است. همان‌طور که بیان شد انجام پروژه توسط شخص پیمانکار در برابر دریافت مبلغی خواهد بود که این مبلغ باید همراه با جزئیات و برآورد هزینه‌ها در قرارداد ذکر بشود، ضمن اینکه نحوه این پرداخت نیز باید موردتوافق طرفین قرار بگیرد.

مشخصات فنی پروژه نیز از دیگر مواردی است که باید به‌صورت نقشه‌ها و دستورالعمل‌هایی از جانب کارفرما یا نهاد نظارتی مشخص‌شده و به قرارداد ضمیمه گردد تا شخص پیمانکار مطابق آن اقدام به انجام موضوع قرارداد بکند.

از نکات اساسی هر قرارداد تعهدات و تکالیف طرفین آن قرارداد است که باید در قرارداد به‌صورت کامل و جامعی قید بشود. برای مثال شامل بحث رعایت نکات ایمنی توسط شخص پیمانکار یا پرداخت به‌موقع مبلغ قرارداد توسط شخص کارفرما می‌شود.

وجه التزام مبلغی است که گاهی طرفین قرارداد در میان خود توافق می‌کنند تا شخصی که هرگونه نقض یا کوتاهی در رابطه با قرارداد انجام داده است، علاوه بر مبلغ خسارت به طرف دیگر بپردازد. در نتیجه وجه التزام نیز از دیگر مواردی است که طرفین می‌توانند برای جبران خسارات وارده به هرکدام از طرفین در قرارداد موردتوافق قرار بدهند. برای مثال وجه التزام در برابر دیرکرد پیمانکار در اجرای موضوع قرارداد و تحویل آن. موارد فسخ قرارداد ازجمله نکاتی است که باید در قرارداد بیان شود تا طرفین آگاه شوند که چه زمانی و تحت چه شرایطی برایشان حق فسخ و برهم زدن قرارداد ایجاد خواهد شد. درنهایت نیز درج مرجع حل اختلاف و یا داوری نیز امری ضروری خواهد بود.

قرارداد پیمانکاری گچ‌کاری ساختمان لامینگو

 

در مجموعه قراردادهای پیمانکاری ساختمانی تنظیم‌شده توسط تیم حقوقی لامنیگو، یکی از انواع این قراردادها، قرارداد پیمانکاری گچ کاری ساختمان است. در این قرارداد سعی بر آن بوده تا ضمن موردتوجه قرار دادن تمامی نکات فنی و تکنیکی موضوع قرارداد، از هیچ نکته حقوقی و قانونی نیز غافل نمانیم تا کلیه نیازهای قراردادی طرفین برطرف شده و تجربه رابطه همکاری موفقی برای هر دو طرف رقم بخورد.

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره حقوقی، شما می‌توانید با وکلا و مشاوران حقوقی ما در لامینگو در ارتباط باشید.

 

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.