برای استخدام راننده شرکت به چه مواردی توجه کنیم؟

1 ماه پیش
نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

امروزه اکثر شرکت‌ها برای کارهای شرکت اقدام به استخدام راننده می‌کنند. شرکت‌ها نیازهای متفاوتی دارند. برخی از آن‌ها با توجه به نیاز و زمینه فعالیت خود راننده استخدام می‌کنند. به‌عنوان مثال شرکتی که در زمینه حمل‌ونقل فعالیت می‌کند، مسلماً نیاز به راننده‌‌های مختلفی دارد. برخی از شرکت‌ها نیز برای رفت‌وآمد کارکنان خود به محل کار، اقدام به استخدام راننده می‌کنند. همان‌طور که گفته شد، بسیاری از شرکت‌ها برای انجام کارهای خود نیاز به راننده دارند. این شرکت‌ها معمولاً خودروی مورد نیاز خود را، خود تهیه می‌کنند و برای آن یک راننده بدون خودرو استخدام می‌کنند.

اگر قصد استخدام راننده بدون خودرو برای شرکت خود دارید، می‌توانید نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو را از بانک قرارداد لامینگو دانلود فرمایید. برای آشنایی بیشتر با این قرارداد و دیگر موارد مربوط به استخدام راننده شرکت در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

 

دانلود قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

استخدام راننده بدون خودرو برای شرکت

معمولاً شرکت‌ها خودروی مورد نیاز خود را تهیه کرده و سپس اقدام به عقد نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو می‌کنند. این امر به‌ویژه درخصوص شرکت‌های حمل‌ونقل صدق می‌کند؛ چراکه ممکن است خودروهای مورد نیاز آن‌ها ویژگی‌ها و استانداردهای خاصی داشته باشد. به همین دلیل، معمولاً خودروها را خود شرکت تهیه می‌کند.

همچنین، شرکت‌های پخش مواد غذایی برای پخش مواد مختلف باید ماشین‌هایی با استانداردهای مختلف داشته باشند. به‌عنوان مثال بسیاری از مواد غذایی نیاز به یخچال دارند؛ از این رو، لازم است خودروهای یخچال‌دار تهیه کنند. علاوه بر این، افراد زیادی هستند که خودرو ندارند اما قابلیت رانندگی برای دیگران را دارند. این افراد، می‌توانند در شرکت‌هایی که راننده بدون خودرو نیاز دارند، استخدام شوند.

 

تمام نکات کلیدی در استخدام راننده بدون خودرو

 

نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

اهمیت تنظیم قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

تنظیم قرارداد به‌صورت مکتوب، به توافقات میان اشخاص اعتبار و استحکام بیشتری می‌بخشد؛ چراکه قرارداد تنظیم‌شده به‌عنوان یک سند در مراجع قضایی قابل استناد خواهد بود. به‌علاوه، در فرایند تنظیم قرارداد، حقوق و تکالیف هریک از طرفین به‌دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد و این امر، موجب ایجاد شفافیت بیشتر برای طرفین قرارداد خواهد شد.

استخدام راننده بدون خودرو نیز از این امر مستثنی نیست و لازم است که قراردادی بین شرکت و فرد راننده تنظیم شود. می‌توانید در بخش بانک قرارداد وب‌سایت لامینگو نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو را دانلود کنید.

 

وظایف راننده بدون خودرو برای کار در شرکت

وظایف هر راننده، باتوجه به نوع فعالیت شرکت کارفرما، ممکن است متفاوت باشد؛ اما برخی وظایف میان رانندگان مشترک است. برای نمونه، هر راننده‌ موظف است در محل کار خود آداب حسن معاشرت را رعایت کرده و آراستگی ظاهری خود را حفظ نماید.

برای مثال کسی که به‌عنوان راننده شرکتی استخدام شده است، باید با احترام و خوشرویی کامل با همکاران خود و تمام کسانی که در طول ساعت کاری خود با آن‌ها در ارتباط است، رفتار کند. آراستگی ظاهری و رعایت شئونات اسلامی نیز مورد دیگری است که هر فردی باید در محیط کار خود رعایت کند.

مورد دیگری که لازم است توسط تمام رانندگان رعایت شود، عدم استفاده شخصی از خودروی شرکت است. رانندگان بدون خودرو موظفند تنها در راستای انجام کارهای شرکت از خودرو استفاده کرده و فقط در مسیرهایی که در قرارداد تعیین شده است، تردد کنند.

ازجمله ویژگی‌های دیگری که داشتن آن‌ها برای تمام رانندگان اعم از با خودرو و بدون خودرو واجب است، عبارت است از داشتن گواهینامه، اطلاع از تمام قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت آن‌ها، داشتن علاقه به کار و مهارت کافی در رانندگی. اگر راننده با کوتاهی و بی‌احتیاطی خود منجر به ورود خسارت به شرکت شود، مسئول جبران خسارات وارده خواهد بود.

 

نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

 

هزینه‌های اضافه خودرو را چه کسی پرداخت می‌کند؟

راننده شرکت موظف است از خودروی شرکت مراقبت کند و از انجام هر کاری که موجب آسیب رسیدن به خودرو می‌شود پرهیز کند. او باید تمام نکات لازم را درخصوص نگهداری از خودرو و همچنین، وسایلی که با آن جابه‌جا می‌کند، رعایت نماید.

هزینه‌های خودرو مانند هزینه سوخت معمولاً در بازه زمانی مشخصی برآورد می‌شود و اگر این هزینه‌ها از حد خود تجاوز کند، راننده باید پاسخگوی کارفرمای خود باشد. اگر خودرو دچار نقص فنی شده باشد، راننده موظف است آن را به کارفرما اطلاع دهد و کارفرما موظف است آن نقص را با هزینه خود برطرف کند.

شما می‌توانید در وب‌سایت لامینگو نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو را که باتوجه به کلیه اصول حقوقی مربوط به استخدام راننده بدون خودرو تنظیم شده است، تهیه کنید.

 

چگونه یک راننده مناسب برای کار در آژانس استخدام کنیم؟

 

کانال تلگرام لامینگو

نتیجه‌گیری نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو

بسیاری از شرکت‌ها امروزه برای انجام کارهای مربوط به حمل‌ونقل و جابجایی‌های خود، اقدام به استخدام راننده می‌کنند. بدیهی است که برای استخدام راننده، مانند هر توافق دیگر، لازم است قراردادی مکتوب تنظیم شود. در این مقاله، اطلاعاتی درمورد نمونه قرارداد استخدام راننده بدون خودرو برای شرکت ارائه شد.

شما می‌توانید در مجله لامینگو انواع مقالات را راجع‌به مسائل حقوقی مربوط به استخدام راننده مشاهده نمایید. در صورت داشتن هر سؤال، نظر یا پیشنهاد، می‌توانید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما به‌صورت کامل و دقیق تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما خواهند گذاشت.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهره لطفیان

دیدگاه شما

بدون دیدگاه