نکاتی نجات‌بخش در زمینه ضرورت عقد قرارداد با منشی

2 هفته پیش
نمونه قرارداد استخدام منشی

یکی از شغل‌های مهم و حیاتی در همه کسب‌وکارها، منشی‌گری است. منشی به عنوان قلب تپنده هر کسب‌وکاری می‌تواند زمینه‌ساز یک محیط کار عالی و با راندمان بالا باشد. در نقطه عکس، ضعف در این شغل می‌تواند نتیجه عکسی روی کیفیت کار کسب‌وکارها گذاشته و تبدیل به نقاط ضعف هر شرکتی شوند. ازاین‌رو در این مقاله قصد داریم به بررسی قرارداد منشی و ضرورت انعقاد آن بپردازیم. از این گذشته با معرفی نمونه قرارداد استخدام منشی نیز راهکاری ساده و عالی برای رفع چالش‌های مربوط به این موضوع را نیز ارائه می‌کنیم. این اطلاعات هم برای افراد متقاضی شغل منشی‌گری و هم برای مدیران کسب‌وکارها کاملاً ضروری بوده و عدم اطلاع از آنها می‌تواند دردسرهای بعدی را رقم بزند.

موسسه حقوقی لامینگو با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و حرفه‌ای در زمینه تهیه و تنظیم انواع قرارداد حقوقی و استخدام، نمونه قرارداد استخدام منشی را برای کاربران و متقاضیان آماده نموده است. این قرارداد استخدام منشی به‌صورت کاملاً حرفه‌ای طراحی شده و از این گذشته منطبق بر قوانین روز حقوقی مربوط به استخدام منشی نیز است. ازاین‌رو امکان استفاده از آن برای کاربران به‌صورت حرفه‌ای وجود دارد. این قرارداد می‌تواند زمینه‌ساز یک ارتباط حرفه‌ای در محیط کار برای مدیران و منشی‌ها شود. همچنین در صورت نیاز می‌توانید برای دریافت خدمات مشاوره درباره این نمونه قرارداد و استخدام منشی نیز با ما در لامینگو در تماس باشید.

 

دانلود قرارداد استخدام منشی

 

چرا برای منشی قرارداد استخدام جداگانه نیاز است؟

شاید این سؤال ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده باشد که چرا باید در میان انبوهی از کارکنان، قرارداد منشی متفاوت تعیین شده و برای آن یک قرارداد جداگانه تنظیم می‌شود. در پاسخ به این پرسش باید یادآور شویم که قرارداد هر شخصی شرایط خاص خود را دارد. هر کارمندی متناسب با پست و منصبی که داشته و اطلاعاتی که به آن‌ها دسترسی پیدا می‌نماید، دارای قرارداد مخصوص به خود است. در این میان به دلیل حساسیت‌های کاری  و اطلاعاتی که منشی به آن دسترسی دارد، این قرارداد منحصراً باید برای وی تنظیم شود. ازاین‌رو قرارداد منشی باید با دقت بالاتری تهیه و تنظیم شده و به آن دقت شود. نکات مندرج در قرارداد استخدام منشی نیاز به بررسی دقیق داشته و هر دو طرف باید در این قرارداد مفاد مربوطه را مطالعه و با دقت آنها را امضاء نمایند.

 

همه چیز درباره منشی و منشی گری

 

نمونه قرارداد استخدام منشی

 

اهمیت قرارداد منشی برای متقاضیان این شغل

مسلماً هر کسی در هر منصب و پستی که دارد، نیاز به تنظیم قرارداد حقوقی خواهد داشت. تنظیم قرارداد حقوقی باعث می‌شود تا کاربران در یک رابطه کاملاً حرفه‌ای وارد پروسه کار شده و با خیال راحت تنها بر روی وظایف خود تمرکز کنند. عدم تنظیم قرارداد رسمی حقوقی باعث می‌شود تا همیشه این نگرانی برای کاربران وجود داشته باشند که شغل آنها دائماً در خطر است. با تنظیم قرارداد حقوقی این مشکل برطرف خواهد شد. منشی نیز از این امر مستثنی نیست. افراد حاضر در این شغل و متقاضیان با توجه به زحمت زیادی که در کار می‌کشند، به همان نسبت علاقه به تنظیم قرارداد رسمی هم دارند. از این جهت نمونه قرارداد استخدام منشی برای همین منظور می‌تواند یک راهکار عالی برای این دست از عزیزان باشد.

 

اهمیت قرارداد استخدام منشی برای مدیران و کسب‌وکارها

مدیران کسب‌وکارها حتی بیشتر از متقاضیان باید نسبت به تنظیم قرارداد استخدام منشی حساس‌تر باشند. حساسیت بالای این موضوع به دلیل شرایط کاری است که این فرد در دفتر کار خواهد داشت. دسترسی به اطلاعات مختلف شرکت باعث می‌شود تا مدیران نگاه ویژه‌ای به این افراد داشته و ازاین‌رو باید لازم بدانند که این قرارداد را در زمان استخدام تنظیم نمایند. مفاد این قراردادها به گونه‌ای تنظیم می‌شود تا کمترین میزان خطر حقوقی گریبانگیر مدیران شود.

 

نمونه قرارداد استخدام منشی

 

رازهایی که منشی می‌داند

چه اطلاعات و رازهایی در شرکت شما وجود دارد که ممکن است در اختیار منشی قرار بگیرد؟ با توجه به اینکه تمام نامه‌نگاری‌های شرکت از طرف منشی انجام می‌پذیرد و از این گذشته تمام اطلاعات محرمانه شرکت نیز به طرق مختلف در اختیار منشی قرار دارد، ازاین‌رو این فرد می‌تواند به تمام رازهای شرکت شما دسترسی بیابد. به‌نوعی منشی را باید امین شرکت‌ها دانست.

 

کلیه نکات کلیدی در استخدام منشی و قرارداد آن

 

ضرورت عقد قرارداد منشی در سازمان‌ها و شرکت‌ها

با توجه به نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم، عقد قرارداد استخدام منشی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها امری لازم و ضروری است. این قرارداد در درجه اول باعث می‌شود تا این فرد بیشتر احساس مسئولیت کرده و خطر افشای اطلاعات کمتر گریبانگیر سازمان‌ها شود. از طرف دیگر این قرارداد باعث ایجاد یک رابطه کاری بسیار محکم و قدرتمند نیز خواهد شد تا از این طریق راندمان کاری شرکت نیز بهتر شود. اگر مشغول استخدام منشی هستید، بهتر است از قبل با مطالعه مفاد نمونه قرارداد استخدام منشی، نکات لازم درباره این قرارداد را بدانید و به‌درستی آنها را با افراد متقاضی در میان بگذارید.

 

برای عقد قرارداد با منشی چه کنیم؟

برای عقد قرارداد با منشی در زمان استخدام باید مفاد مدنظر خود را با وی در نظر بگیرید. لازم است برخی از نکات به‌صورت شفاهی هم مطرح شود. در برخی مواقع شاهد هستیم که برخی از کسب‌وکارها تعریف مشخصی از منشی داشته و وظایف متفاوت‌تری نیز برای وی در نظر می‌گیرند. این موارد همگی باید در قرارداد منشی درج شود. نمونه قرارداد استخدام منشی با توجه به شرایطی که دارد، به‌صورت مستقل قابل استفاده برای تنظیم این قرارداد میان طرفین است. با این حال امکان اضافه کردن بندهای دیگر به آن نیز وجود دارد. ازاین‌رو کاربران می‌توانند با استفاده از این نمونه قرارداد به‌راحتی قرارداد منشی را تنظیم کرده و از آن استفاده نمایند.

 

نمونه قرارداد استخدام منشی

 

نکات مربوط به رازداری و عدم افشای اطلاعات در قرارداد منشی

یکی از نکات مهم مربوط به نمونه قرارداد استخدام منشی و قرارداد استخدام منشی مربوط به رازداری و عدم افشای اطلاعات است. این بند از قرارداد منشی به‌صورت خاص باید مورد بررسی قرار گیرد. عدم افشای اطلاعات می‌تواند اطمینان خاطر مدیران نسبت به منشی را افزایش دهد. این موضوع حتی می‌تواند باعث سرعت بخشیدن به کارها شده و نتایج مطلوب‌تری را نیز برای هر دو طرف به دنبال داشته باشد.

 

کانال تلگرام لامینگو

 

جمع‌بندی

به بررسی نکات مهم مربوط به نمونه قرارداد استخدام منشی و همچنین ضرورت استفاده از این قرارداد برای داشتن یک رابطه کاملاً حرفه‌ای برای کسب‌وکارها پرداختیم و موارد مربوط به آن را نیز مرور کردیم. کاربران می‌توانند با استفاده از این نکات با اطمینان بیشتری در شرکت در کنار هم مشغول به فعالیت باشند. از این گذشته برای درج نظرات و سؤالات خود در این باره نیز می‌توانید از انتهای این مقاله و بخش نظرات استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منشی‌گری و قرارداد منشی نیز می‌توانید سایر مقالات مندرج در بلاگ حقوقی لامینگو مطالعه نمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب توحید ره‌گشای

دیدگاه شما

بدون دیدگاه