قرارداد استخدام برنامه نویس به همراه نکاتی در مورد قراردادهای هوشمند

1 ماه پیش
قرارداد هوشمند

اگر بخواهیم دنیای امروزی را با دنیای چند دهه قبل مقایسه کنیم، یکی از عواملی که توجه ما را جلب می‌کند، تغییر ماهیت مشاغل و به وجود آمدن جایگاه‌های شغلی جدید است و قطعاً پیشرفت و توسعه تکنولوژی، بر تاثیرگذاری روی این مشاغل، حرف اول را می‌زند. به‌طور مثال، شغلی که اخیراً متقاضیان بسیاری پیدا کرده است، برنامه نویسی می‌باشد، که به تبع آن استفاده از قرارداد استخدام برنامه نویس ضرورت پیدا می‌کند.

فرض کنید شما شخص کارمندی هستید که صبح تا عصر به صورت حضوری و تمام وقت در ارگانی مشغول به کار و طبق قوانین، دریافت‌کننده حقوق و مزایای مشخصی هستید، اما شخصی در همسایگی شما با دورکاری و قبول پروژه‌هایی در حیطه برنامه نویسی، بدون اینکه به صورت تمام وقت و حضوری در محل کار حاضر شود، ماهیانه 5 الی 6 برابر حقوق دریافتی شما، درآمد کسب می‌کند. این در حالی است که با دانستن حرفه‌ی برنامه نویسی، مشغول به این کار است.

چه بسا ممکن است خود شما افرادی را در اطرافتان بشناسید که با تحول دنیا، مشاغل خود را تغییر و جایگاه‌های شغلی جدیدی را به خود اختصاص داده‌اند. از این رو اگر شما قصد فعالیت و استخدام شدن در این حیطه کاری را دارید، می‌توانید، نمونه قرارداد استخدام برنامه نویس را که توسط تیم حقوقی و بازبینی تیم فنی متخصص تهیه و تنظیم شده است را خریداری فرمایید.

 

قرارداد هوشمند چیست؟

جرقه اولیه ایجاد قرارداهای هوشمند بر بستر بلاک چین برای اولین بار در ذهن شخصی به اسم نیک سابو(Nick Szabo) در سال 1994 زده شد. قرارداد هوشمند در واقع دستورالعملی است که در بسترهای رایانه‌ای جهت ایجاد تراکنش‌های مختلف و بدون واسطه طراحی شده است. از ویژگی‌های این نوع قرارداد، معتبر بودن، قابل پیگیری بودن، بی واسطه بودن، غیرقابل تحریف و غیرقابل برگشت پذیر بودن آن می‌باشد. از آنجا که ارزش وقت در دنیای کنونی، از مباحثی مهم تلقی می‌شود، وجود قراردادهای هوشمند باعث کاهش صرف زمان در زمینه قرارداهای مختلف شده و همین مورد دلیلی بر افزایش متقاضیان در این حوزه شده است. از قرارداهای هوشمند برای خدمات و فرایند در موسسات مالی اعم از بانک‌ها، املاک و دیگر خدمت‌ها است می‌شود.

 

این مطلب را نیز بخوانید: قرارداد استخدام برنامه نویس و راه‌های جدید کسب درآمد

 

نکاتی درمورد اتریوم و قراردادهای هوشمند

امروزه چه در بازار ارز دیجیتال فعالیت داشته باشید و یا نداشته باشید، احتمالاً اسم ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum) را شنیده‌اید. این ارز در واقع نوعی پلتفرم است که کارهای مختلفی مانند، ساپورت کردن عملیات در ارتباط با حوزه مالی دیجیتال و یا آماده‌سازی بستری برای قراردادهای مختلف به صورت دیجیتال را فراهم می‌کند.

اگر بخواهیم رابطه‌ی رمز ارز اتریوم و قرارداد استخدام برنامه نویس را برای شما شرح دهیم، ابتدا باید تعریفی از قراردادهای هوشمند داشته باشیم. قراردادهای هوشمند بستر و یا به اصطلاح پلتفرمی هستند که افراد برای آن شرایطی را طراحی و تعریف می‌کنند و در مواقعی که وضعیت، مطابق برنامه باشد، قرارداد به صورت هوشمند و بدون هیچ‌ گونه رابطی اجرا می‌گردد. اگر دو جمله اخیر را مجدد مطالعه کنید، متوجه دو نکته مهم خواهید شد. مورد اول، تعریف شرایط خاص در قراردادهای هوشمند، که امکان تغییر و تصرف در آن وجود ندارد و مورد دوم، حذف واسطه در این گونه معاملات است.

با این وجود اگر قصد نوشتن قراردادهای هوشمند در این بستر را داشته باشید، لازمه آن دانش در حیطه برنامه نویسی و دانستن زبان سالیدیتی(solidity) است.

 

قرارداد هوشمند

 

قرارداد استخدام برنامه نویس برای برنامه نویسی به زبان سالیدیتی

زبان سالیدیتی یکی از انواع زبان‌های حوزه برنامه نویسی است. اگر شما با دیگر زبان‌های برنامه نویسی آشنایی داشته باشید‌، آموزش این زبان برای شما کار دشواری به حساب نمی‌آید. از این زبان برای ایجاد قراردادهای هوشمند در پلتفرم اتریوم استفاده می‌شود. پس اگر به دنبال کسب درآمد در این حوزه و در عین حال رشد و توسعه شرایط مالی خود هستید، آموزش این زبان را به شما پیشنهاد می‌دهیم. البته اگر برای یادگیری این زبان وقت و انرژی قابل‌توجهی را صرف کنید، و صد البته به این حوزه علاقه داشته باشید، در سال‌های آتی به شغل و درآمدی مناسب دست پیدا خواهید کرد.

 

اینستاگرام امضانو

 

قرارداد استخدام برنامه نویس را از کجا تهیه کنم؟

شما می‌توانید داخل بانک قرارداد مجموعه لامینگو، بر حسب موقعیت کاری حال حاضرتان، قالب قراردادی مناسب در زمینه برنامه نویسی را انتخاب کنید و خریدتان را انجام دهید. همچنین تیم حقوقی متخصص در امور قراردادهای لامینگو، در صورتی که احتیاج به تنظیم سفارشی قرارداد در این حوزه را داشته باشید، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان و علاقه‌مندان به دانش حقوقی و تکنولوژی هستند.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب فروزان قاضی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه