چه مواردی باید در قرارداد کار سال 99 نوشته شود؟

2 ماه پیش
قرارداد کار سال 99

 

قراردادهای استخدام از جمله قراردادهایی هستند که همه ساله با افراد تمدید می‌شوند. اما بررسی این مورد که چه تغییراتی در قراردادهای کار باید در هر تمدید اعمال شود از جمله مواردی است که نیاز به تخصص و تجربه یک حقوق‌دان دارد و در این مقاله بر آن هستیم که به بررسی تغییرات نمونه قرارداد های کار در سال 99 بپردازیم.

این مطلب را بخوانید: 10 اشتباه رایج در قرارداد استخدام موقت که باید از آن اجتناب کنید

اصول ثابت قرارداد های کار

برای تنظیم تمام قراردادهای کاری یک سری از اصول و قواعد وجود دارد که به صورت ثابت و همیشگی باید ذکر شود. به عنوان مثال معرفی و بررسی سوابق طرفین قرارداد کار همیشه اولین ماده یک قرارداد کار را تشکیل می‌دهد.

دانلود رایگان قرارداد کار موقت

پس از آن نوبت به بیان موضوع قرارداد و مدت زمان آن می‌رسد. البته موضوع قراردادهای کار یا همان شرح وظیفه در تمام قراردادهای کار وجود دارد اما ذکر مدت در قراردادهای استخدام موقت اجباری است و در قراردادهایی مانند قرارداد کار معین این امکان وجود دارد که مدتی جهت انجام موضوع کار در قرارداد درج نشود.

مباحث مربوط به بیمه و تعطیلات و مرخصی‌ها هم به صورت قبل در قراردادهای جدید امسال در نظر گرفته می‌شوند.

از جمله مواردی که در یک قرارداد کار به صورت ثابت نوشته می‌شود مواردی نظیر دریافت تضامین و حل و فصل اختلافات است.

قرارداد کار سال 99

تغییرات قرارداد کار در سال 99

از جمله مهم‌ترین مواردی که در قراردادهای کار جدید باید با تغییرات مندرج شود بحث حقوق و مزایای کارگران است. همانطور که می‌دانید همه ساله مقداری به عنوان پایه حقوق مشخص می‌شود که دریافتی یک کارگر نمی‌تواند از آن مقدار پایین‌تر باشد. چنانچه کارفرمایی از این امر تخطی کند با پیگیری کارگر قابل مجازات خواهد بود.

با شیوع ویروس کرونا و بحران‌های مربوط به آن جلسات مربوط به تعیین حداقل حقوق دریافتی کارگران به تعویق افتاده است و قرار بر آن شد تا آخر فروردین ماه (حداکثر) این مساله مشخص شود. البته گمانه زنی‌هایی مبتی بر مقدار آن انجام شده است که مبلغ دو میلیون و هشتصد هزار تومان را عنوان کرده است. اما تا این تاریخ به تصویب نرسیده است.

دریافت مشاوره حقوقی

به محض تعیین تکلیف این موضوع باید تمام قراردادهای کاری بر اساس این مصوبه، حقوق و مزایای دریافتی کارگران را درنظر بگیرند. همچنین تمام مسائل مربوط و تابع حقوق از قبیل اضافه کاری و پاداش‌ها باید بر همان اساس درنظر گرفته شود.

از جمله مواردی که در هر قرارداد جدید باید به آن توجه داشت پایه سنوات است. همانطور که در مطالب قبلی بیان شد پایه سنوات با حق سنوات متفاوت است. پایه سنوات در واقع میزان اضافه حقوقی است که به هرکارگر از بابت سابقه کاری و حضور او در مجموعه کارفرما باید به وی پرداخت شود.

این مطلب را بخوانید: پایه سنوات یا حق سنوات چیست؟

در تمدید قراردادهای جدید سال 99 حتما مبحث مربوط به پایه سنوات کارگران را هم درنظر داشته باشید.

کانال تلگرام لامینگو

برای مطالعه سایر مقالات ما میتوانید به لامینگو بلاگ مراجعه بفرمایید.

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب حدیث دلبرد

دیدگاه شما

بدون دیدگاه