تومان 70,000
قرارداد دورکاری کار معین

قرارداد دورکاری کار معین

یکی از انواع مدل‌های فعالیت که امروزه نیز رواجی چشمگیر داشته است. فعالیت از راه دور که با عناوینی همچون کار در منزل، دورکاری، Telecommuting، remote work و یا work from home شناخته می‌شود. از طرفی واضح است که هر نوع رابطه همکاری و استخدامی در میان طرفین نیازمند تنظیم قراردادی در حیطه موضوع همکاری است. در رابطه باکار در منزل با توجه به اینکه این شیوه از همکاری دارای شرایط خاص و ویژه‌ای است، درنتیجه نیازمند کمک گرفتن از مشاور و متخصص حقوقی برای تنظیم قرارداد کار در منزل به صورت قرارداد کار معین است.

9
تعداد صفحات:
1400/05/12
آخرین بروزرسانی:
تومان 70,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد دورکاری کار معین

قرارداد کار در منزل (کار معین)

یکی از انواع مدل‌های فعالیت که امروزه نیز رواجی چشمگیر داشته است. فعالیت از راه دور که با عناوینی همچون کار در منزل، دورکاری، Telecommuting، remote work و یا work from home شناخته می‌شود. از طرفی واضح است که هر نوع رابطه همکاری و استخدامی در میان طرفین نیازمند تنظیم قراردادی در حیطه موضوع همکاری است. در رابطه باکار در منزل با توجه به اینکه این شیوه از همکاری دارای شرایط خاص و ویژه‌ای است، درنتیجه نیازمند کمک گرفتن از مشاور و متخصص حقوقی برای تنظیم قرارداد است.

انواع قراردادهای کار در منزل

قرارداد کار در منزل با توجه به موضوع قرارداد و هدف و قصد طرفین در قالب‌های متفاوتی تنظیم و ارائه می‌گردد. از طرفی اگر شیوه فعالیت شخص دور کار به نحوی باشد که شخص کارفرما امکان و توان نظارت بر ساعات کاری شخص را داشته باشد درنتیجه قرارداد کار در منزل از نوع قرارداد با مدت موقت است که فعالیت شخص دور کار در ساعات کاری مشخصی را طلب می‌کند و همچنین طرفین بازه‌ی زمانی خاصی را برای انجام موضوع قرارداد خود تعیین خواهند کرد. اما از طرف دیگر گاهی ممکن است ماهیت فعالیت شخص دور کار و موضوع قرارداد به نحوی باشد که طرفین تنها انجام موضوع قرارداد را ملاک قرار داده و درنتیجه اتمام زمان قرارداد هنگامی است که موضوع قرارداد و فعالیت شخص دور کار مطابق با ضوابط توافق شده و مدنظر کارفرما به اتمام برسد. به‌عبارت‌دیگر در این نوع قرارداد محور تنظیم آن انجام کار معین توسط شخص دور کار است، هرچند با تعیین مدت‌زمان خاص برای طول دوره قرارداد منجر به ایجاد قراردادی تلفیقی از قرارداد کار معین و با مدت موقت خواهد بود.

چه موارد حقوقی باید در قرارداد کار در منزل(کار معین) قید گردد؟

پیش از هر چیز در یک قرارداد کاری مطابق با قانون کار طرفین قرارداد و مشخصات دقیق آنها باید به‌صورت کاملاً روشنی مشخص و قید گردد. پس از تعیین طرفین قرارداد نوبت به مشخص نمودن موضوع قرارداد می‌رسد. در راستای تعیین موضوع قرارداد تعهدات و وظایف طرفین نسبت به یکدیگر نیز باید به‌صورت دقیق و روشنی تبیین گردد. در رابطه با ساعات کاری نیز اگر شغل شخص دور کار به نحوی باشد که ساعات کاری وی قابل‌تعیین و تشخیص توسط کارفرما باشد درنتیجه تعیین آن امری مفید خواهد بود و در غیر این صورت تنها رعایت حداکثرها و استانداردهای مرتبط با ساعات کاری مطابق با قانون کار کافی خواهد بود. حقوق و مزایای شخص دور کار نیز باید در قرارداد موردتوافق طرفین قرار گیرد. از طرفی در بسیاری از قراردادهای کاری گرفتن تضمین از شخص کارپذیر در جهت حسن اجرای موضوع قرارداد امری رایج است.

یکی از اساسی‌ترین مواردی که باید در یک قرارداد کار در منزل قید گردد بحث شرط محرمانگی و همچنین عدم افشا و رقابت یا همان NDA است. با توجه به ماهیت و نوع فعالیت شخص دور کار ممکن است اطلاعاتی خواه به‌صورت ارادی یا غیرارادی در اختیار شخص قرار گیرد که ممکن است برای کارفرما دارای ارزش تجاری و رقابتی باشد درنتیجه تمامی این اطلاعات باید محرمانه تلقی شده و افشا نشود. درنهایت در یک قراردادی که به‌صورت حرفه‌ای تنظیم گردیده است ذکر مرجع حل اختلاف و سازوکار آن نیز باید مشخص گردد.

قرارداد کار در منزل (با کار معین) لامینگو

در قرارداد پیش رو تمام تلاش تیم حقوقی لامینگو بر آن بوده تا ضمن رفع خواسته‌ها و نیازهای قراردادی متقاضیان این نوع قرارداد، تمامی موارد و نکات حقوقی و قانونی مرتبط با آن نیز رعایت گردد. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تجربه موفق و خوشایندی از فعالیت دورکاری برای شما رقم بخورد.

همچنین در صورت وجود هرگونه پرسش و یا ابهامی در رابطه با این قرارداد و یا سایر مسائل حقوقی دیگر، با مشاوران و متخصصان حقوقی ما در لامینگو در ارتباط باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.