قرارداد استخدام گرافیست

50,000 تومان
قرارداد استخدام گرافیست

نکات حقوقی قرارداد استخدام گرافیست

در هر مجموعه‌ای برای رسیدن به اهداف سازمان مشاغل مختلفی باید وجود داشته باشند. برای بکارگیری افراد مختلف با تخصص‌های متنوع قطعا طیف وسیعی از قراردادها نیاز است. یکی از مشاغلی که در مجموعه‌های مختلف به حضور و تخصص آن‌ها نیاز است، گرافیست است. در این نوشتار قصد داریم به نکات حقوقی قرارداد استخدام گرافیست بپردازیم.

چگونه با یک گرافیست همکاری کنیم؟ پیمانکار یا کارمند؟

گرافیست‌ها از آن دسته افرادی هستند که در قالب‌های متنوعی کار می‌کنند. بعضی از آن‌ها به صورت پروژه‌ای و بعضی دیگر به صورت استخدامی و قراردادی مشغول هستند. از طرفی دیگر شاهد هستیم برخی از گرافیست‌ها به صورت تمام وقت و عده‌ای هم به صورت پاره‌وقت در سازمان‌های مختلف کار می‌کنند. نوع فعالیت این افراد به دو عامل بستگی دارد: 1- نیاز سازمان شما 2- خواست گرافیست‌ها

اگر مجموعه شما نیاز دارد یک فرد گرافیست به صورت دائمی و حضوری در خدمت شما باشد قطعا چاره‌ای جز انعقاد قرارداد استخدام موقت ندارید اما اگر شما تنها گاهی اوقات و به صورت موردی به تخصص و هنر یک گرافیست احتیاج پیدا می‌کنید قطعا یک قرارداد پروژه‌ای یا پیمانکاری برای شکا کفایت خواهد کرد.

در قرارداد استخدام گرافیست چه نکاتی ذکر می‌شود؟

اگر نهایتاً تصمیم گرفتید که یک گرافیست را در مجموعه خود استخدام کنید قطعا انتخاب شما قرارداد استخدام موقت خواهد بود. مندرجات در یک قرارداد استخدام موقت دو نوع  هستند: 1- مواد عمومی 2- مواد اختصاصی

مواد عمومی قرارداد استخدام گرافیست

در تمام قراردادهای استخدامی طرفین قرارداد کارفرما و کارگر هستند. البته معمولا به جای عنوان کارگر در قرارداد، عنوان شغلی افراد نوشته می‌شود. پس از معرفی طرفین نوبت به موضوع قرارداد استخدام گرافیست می‌رسد. اینکه این فرد تحت چه عنوان شغلی و با چه شرح وظایفی مشغول به کار خواهد شد حتما باید به صورت دقیق نگاشته شود. مدت و نحوه قرارداد بسیار مهم است. اینکه گرافیست به صورت تمام وقت در مجموعه شما همکاری می‌کند یا پاره وقت دقیقاً نکته‌ای است که در همین‌جا باید به آن بپردازید.

پس از این موارد، باید از میزان حقوق و مزایای گرافیست استخدام شده بنویسید. لازم به ذکر است که در قرارداد استخدام گرافیست هم مانند تمام قراردادهای استخدام موقت نمی‌توانید حقوق و مزایایی کمتر از حقوق مبنا و پایه  برای ایشان قائل شوید. همچنین کارفرما موظف است گرافیست را در تمام طول مدت قرارداد بیمه کند.

تعطیلات و مرخصی‌ها هم مطابق مقررات قانون کار خواهد بود. در قرارداد استخدام گرافیسیتی که تنظیم می‌کنید باید امکان بروز اختلافات کارگر و کارفرمایی را هم درنظر بگیرید. البته در تمامی قراردادهای استخدامی مرجع حل و فصل اختلافات هیأت تشخیص اداره کار خواهد بود که در این قرارداد هم به همین مرجع باید به عنوان نهاد حل و فصل اختلافات پرداخته شود.

مواد اختصاصی قرارداد استخدام گرافیست

در هر قرارداد استخدامی با توجه به ماهیت حرفه و شغل موضوع قرارداد علاوه بر نکات عمومی، باید به مسائل اختصاصی آن شغل هم پرداخته شود. از این رو طیف قراردادهای استخدامی از استخدام نگهبان تا استخدام گرافیست و حسابدار تفاوت‌های زیادی را دارا می‌شوند.

در قرارداد استخدام گرافیست قبل از هر چیز باید از توانایی‌های گرافیست مورد نظر اطمینان حاصل کرد. به همین منظور خوب است تمامی تخصص‌ها و مدارک متناسب با این تخصص‌ها در متن قرارداد درج و یا به آن ضمیمه شود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در بسیاری از قراردادها موجب اختلاف میان کارفرما و گرافیست می‌شود بحث مالکیت فکری طراحی‌های انجام شده در ضمن این قرارداد و همکاری است. علی‌الاصول و در موارد سکوت قراردادی تمامی طراحی‌های گرافیست و خروجی‌های وی به کارفرما تعلق دارد. زیرا کارفرما بابت تمامی این‌ها به گرافیست مبلغی تحت عنوان حقوق پرداخت کرده است.

در متن قرارداد استخدام گرافیست، در قسمت تعهدات باید به نحوه عملکرد و انتظاراتی که مجموعه شما از گرافیست دارد پرداخته شود. مهلت و مواعد تحویل کار و اخذ تأیید کارفرما یا ناظر منصوب از سوی او از دیگر مواردی است که باید به آن پرداخته شود.

شروط محرمانگی و عدم رقابت در صورتی که نقش گرافیست در سازمان شما نقشی مهم و کلیدی باشد قطعا اهمیت ویژه‌ای در این قرارداد خواهد داشت. در غیر اینصورت بهتر است به آن پرداخته نشود. درواقع این شما و نیازهای مجموعه‌تان هستید که مشخص می‌کنید یک گرافیست تا چه میزان باید به شرکت شما و اطلاعات آن وفادار باشد.

در صورتی‌که تعهدات خاصی برای گرافیست در نظر گرفتید، ضمانت اجرای متناسب با آن هم قرار دهید.

قرارداد استخدام گرافیست لامینگو

قراردادی که پیش روی شما قرار گرفته است یک قرارداد استخدامی استاندارد با در نظر گرفتن تمامی نکات قانون کار و سایر قوانین مرتبط است. در قرارداد استخدام گرافیست لامینگو، به تمامی نکات و موارد مورد نیاز به دقت پرداخته شده است. درواقع این قرارداد حاصل تخصص و تجربه مشاوران حقوقی لامینگو است که امیدواریم با استفاده از آن تجربه همکاری موفقی را برای خود و مجموعه‌تان رقم بزنید.

پرسش های متداول

پرسش و پاسخ
پرسش خود را مطرح نمایید
پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.