رایگان
شکواییه سرقت از منزل

شکواییه سرقت از منزل

سرقت یکی از رایج‌ترین جرائم در تمامی کشورها است؛ در کشور ما نیز مطابق قانون مجازات اسلامی سرقت ازجمله سرقت از منزل، جرم‌انگاری شده است. اولین راهکار پیش روی افراد جهت اعلام سرقت، ثبت شکایت از طریق تنظیم شکوائیه سرقت از منزل است. برای طرح دعوای کیفری برخلاف دعوای حقوقی، لازم نیست شاکی برگه چاپی مخصوصی با تشریفات خاص تهیه کند و تنها طرح شکایت کافی است. چگونگی تنظیم شکوائیه یکی از اصلی‌ترین چالش‌های پیش روی افراد است که می‌تواند تأثیر به‌سزایی بر روند پرونده بگذارد. شکوائیه سرقت از منزل لامینگو یک شکواییه هوشمند است که شما می‌توانید به صورت آنلاین و تنها با پاسخ به چند پرسش ساده شکوائیه خود را به صورت شخصی تنظیم و دریافت کنید.

2
تعداد صفحات:
1401/03/03
آخرین بروزرسانی:
رایگان
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

شکواییه سرقت از منزل

 

وقوع هر نوع جرمی دارای تبعات فراوان و متعددی برای اشخاص است و به همین جهت ضررهایی را نیز به آنها وارد می‌سازد. اصلی‌ترین و اولین راهکار برای مواجهه با چنین مشکلات و دردسرهایی شکایت کردن از مرتکب یا مرتکبین هر یک از انواع جرائم است. برای شکایت کردن پیش از هرچیز نیازمند طرح درخواست خود از دادگاه و ارائه آن خواهیم بود. در رابطه با جرائم مرتبط با قانون مجازات اسلامی و به اصطلاح دعاوی کیفری نیازمند تنظیم یک شکوائیه جهت اعلام و ارائه شکایت هستیم.

جرم سرقت چیست؟!

مطابق قانون مجازات اسلامی سرقت عبارت است از ربودن مال غیر. سرقت دارای انواع و اقسام مختلفی است که گاهی ممکن است سرقت از منزل و خانه اشخاص رخ داده و در نتیجه وسایل درون منزل آنها مورد دستبرد قرار گیرد. مطابق ماده 656 قانون مجازات اسلامی، چنانچه سرقت در جایی که محل سکنی یا مهیا برای سکنی یا در توابع آن صورت گرفته باشد ، سارق به مجازات حبس از شش ماه تا سه سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

چرا نیاز به شکوائیه سرقت از منزل داریم؟!

مورد سرقت قرار گرفتن منزل یا خانه، یکی از موارد محتمل و قابل وقوع برای همه افراد است که می‌تواند منجر به ورود خسارات مادی و حتی معنوی بسیار زیادی به افراد گردد. هنگامیکه افراد قصد طرح شکایت علیه سارق یا سارقین را دارند اولین راهکار پیش روی آنها ارائه یک شکوائیه کامل و اصولی است. برای طرح شکایت سرقت از منزل نیز تیم حقوقی لامینگو اقدام به تنظیم شکوائیه سرقت از منزل زیر نظر برترین متخصصان و وکلای کیفری نموده است تا علاوه بر تسریع روند پیگیری و طرح شکایات، احتمال موفقیت در پرونده و پیشبرد مطمئن شکایت نیز افزایش یابد.

مجازات سرقت از منزل چیست؟!

در یک دسته بندی کلی سرقت شامل سرقت حدی و سرقت تعزیری می‌شود که تشخیص نوع آن وابسته به قاضی پرونده بوده و بر اساس آن مجازات‌هایی برای سارق یا سارقین در نظر گرفته می‌شود. مطابق ماده 656 قانون مجازات اسلامی، مرتکب سرقت از جایی که محل سکنی یا مهیا برای سکنی است، به حبس از شش ماه تا سه سال و تا 74‌ضربه شلاق محکوم می‌شود.

سرقت از منزل مقرون به آزار

گاهی ممکن است جرم سرقت از منزل همراه با آزار افراد و اهالی خانه و منزل مورد سرقت باشد، که در این صورت چنانچه مرتکب، هنگام سرقت از منزل به هر نحوی موجب آزار افراد داخل خانه شود، به حبس از سه ماه تا ده سال و شلاق تا 74 ضربه محکوم می‌شود و اگر ‌جرحی نیز واقع شده باشد، علاوه‌بر مجازات جرح به حداکثر مجازات مذکور محکوم می‌گردد.

آیا امکان شخصی سازی شکواییه سرقت از منزل لامینگو وجود دارد؟!

بله. با توجه به اینکه جرائم از جمله جرم سرقت تحت شرایط موقعیت‌های متفاوت و مختلفی ممکن است رخ دهد، شکواییه تنظیم شده توسط تیم حقوقی لامینگو یک نمونه شکواییه کامل و جامع بوده اما با این حال امکان شخصی سازی آن توسط متخصصان حقوقی مجموعه نیز وجود دارد. چنانچه پس از دریافت شکواییه سرقت از منزل قصد ایجاد تغییرات در آن را دارید، تنها کافیست با کارشناسان پشتیبانی مجموعه تماس حاصل کرده و تقاضای خود را مبنی بر ایجاد تغییرات و شخصی سازی شکواییه اعلام نمایید.

از مشاوره حقوقی سرقت غافل نشوید!

با توجه به تخصصی بودن فرآیند شکایت از سارق نوشتن شکواییه سرقت از منزل مطمئن ترین راهکار حقوقی جهت مطالبه خسارات مادی و معنوی ناشی از سرقت از منزل دریافت مشاوره حقوقی سرقت از متخصصان و وکلای کیفری است. مجموعه حقوقی لامینگو در راستای ارائه خدمات با کیفیت حقوقی برترین مشاوران و وکلا را گرد هم آورده و انواع مشاوره‌های حقوقی را به صورت آنلاین تماس تصویری و حضوری به مخاطبان ارائه می‌نماید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.