تومان 127,000
قرارداد استخدام مشاور املاک

قرارداد استخدام مشاور املاک

استخدام فردی تحت عنوان مشاور املاک مانند هر حوزه‌ی شغلی دیگری نیازمند تنظیم قرارداد استخدام است. در رابطه با مشاورین املاک نیز با توجه به نوع و ماهیت فعالیت مشاورین مذکور، شیوه پرداخت حقوق این اشخاص دارای تفاوت‌هایی با سایر مشاغل بوده که تنظیم قراردادی تخصصی را برای این افراد ایجاب می‌کند. شما می‌تواند برای کسب اطلاعات بیشتر محتوای تهیه شده در رابطه با نکات حقوقی این قرارداد را مطالعه فرمایید.

8
تعداد صفحات:
1402/05/15
آخرین بروزرسانی:
تومان 127,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد استخدام مشاور املاک

مشاورین املاک از مهم‌ترین افراد در زمان انجام انواع معاملات ملکی به خصوص خرید و فروش یا همان بیع املاک و زمین‌ها هستند. امروزه آژانس‌های املاک اقدام به تنظیم قرارداد استخدام مشاور املاک با اشخاص مشاور نموده و از خدمات آنها به صورت قرارداد کار استفاده می‌کنند. دقت داشته باشید که قرارداد استخدام مشاور املاک از انواع قراردادهای کار تحت تابعیت قانون کار بوده و بنابراین کارفرما موظف به ایفای کلیه تعهدات و وظایف حقوقی مطابق این قانون خواهد بود. در ادامه به بررسی برخی از مواد و بندهای مندرج در این قرارداد خواهیم پرداخت.

موضوع قرارداد استخدام مشاور املاک چیست؟

با توجه به استخدامی بودن این قرارداد استخدام و به‌کارگیری شخصی تحت عنوان مشاور املاک مطابق توافقات قراردادی و نکات حقوقی مندرج در قانون کار موضوع این قرارداد خواهد بود.

حقوق و مزایای مشاور املاک به چه صورت است؟

در قرارداد پیش رو با توجه به سلطه قانون کار بر آن، حداقل حقوق و مزایای مقرر از جانب وزارت کار می‌باید توسط شخص کارفرما رعایت گردیده ضمن اینکه طرفین می‌توانند با توافق یکدیگر علاوه بر در نظر گرفتن حقوق ثابت مبلغی را تحت عنوان حقوق درصدی نیز در نظر بگیرند. این درصد ممکن است پورسانتی از بابت حق کمیسیون املاک بوده و یا ممکن است درصدی از میزان فروش شخص مشاور املاک باشد. آنچه حائز اهمیت است توافقات حاصله فی‌مابین شخص مشاور و کارفرما است.

وظایف قانونی و قراردادی کارفرما در قرارداد استخدام مشاور املاک

به طور کلی وظایف و تعهدات طرفین در یک قرارداد به دو دسته وظایف قراردادی یعنی وظایفی که مطابق قرارداد ایجاد می‌گردد و حاصل توافق متعاقدین است و از طرفی وظایف قانونی به معنای تعهداتی که قانون به افراد تحمیل می‌نماید. در رابطه با کارفرما نیز در نمونه قرارداد همکاری مشاور املاک، شخص کارفرما دارای دو دسته وظایف است که این وظایف عبارت است از:

1) وظایف و تعهدات قانونی

برای مثال مطابق قانون کار شخص کارفرما موظف به رعایت حداکثر ساعات کاری در به‌کارگیری شخص مشاور املاک است و یا موظف به رعایت حداقل‌های سالیانه اعلامی از سوی وزارت کار در رابطه با مبلغ قرارداد و دستمزد مشاور املاک است.

2) وظایف و تعهدات قراردادی

طرفین می‌توانند بر اساس توافقاتی که میان خودشان دارند وظایفی را بر عهده شخص کارفرما قرار داده و مطابق قرارداد استخدام این وظایف را بر ایشان بار نمایند.

وظایف و تعهدات مشاور املاک

در هر قرارداد دوجانبه‌ای هر یک از طرفین دارای وظایف و تعهداتی در راستای پیشبرد موضوع آن قرارداد هستند. در رابطه با استخدام مشاور املاک نیز شخص مشاور موظف به رعایت شرح وظایف اعلامی از سوی کارفرما می‌باشد. در قرارداد تهیه شده توسط تیم حقوقی لامینگو، سعی نموده‌ایم تا شرح جامع و کاملی از وظایف یک شخص مشاور املاک بیان کنیم اما با این حال شما می‌توانید در صورت نیاز شرحی از وظایف ایشان را به قرارداد خود پیوست نمایید.

بیمه و مالیات مشاور املاک در قرارداد استخدام مشاور املاک

بیمه و مالیات از کسورات قانونی بوده، به این معنا که این مبالغ مطابق قانون از مبلغ قرارداد کسر می‌گردد. با توجه به استخدامی بودن این قرارداد کارفرما ملزم به بیمه کردن شخص مشاور املاک بوده و همچنین طرفین موظف هستند تا مطابق مقرره‌های قانونی مبلغی را تحت عنوان مالیات نیز پرداخت نمایند.

قوه قهریه در قرارداد استخدام مشاور املاک

قوه قهریه یا فورس ماژور به کلیه حوادث و بلایای طبیعی و در برخی موارد غیرطبیعی گفته می‌شود که به طریقی انجام موضوع قرارداد را به صورت موقت یا دائم، مختل و در برخی موارد نیز حتی غیرممکن می‌سازد؛ در همین راستا تعیین شرایط بروز فورس ماژور و عواقب ناشی از آن از مهم‌ترین مواردی است که باید در قرارداد مطابق ضوابط قانون کار مشخص گردد.

مرجع حل اختلاف در قرارداد مشاور املاک کجاست؟

بر اساس اینکه این قرارداد تحت تابعیت قانون کار قرار دارد پرداختن به موارد اختلافی و دعاوی ناشی از یک قرارداد استخدام نیز می‌بایست توسط مراجع حل اختلاف کار مورد بررسی قرار گیرد. توجه داشته باشید که در رابطه با دعاوی که خارج از حیطه موضوع استخدام هستند، دادگاه‌های حقوقی صالح به رسیدگی خواهند بود.

قرارداد استخدام مشاور املاک تهیه شده توسط تیم حقوقی لامینگو

در قرارداد پیش رو تلاش تیم حقوقی لامینگو بر آن بوده تا ضمن رعایت کلیه موارد قانونی به شرایط قراردادی و عرف صنف مشاورین املاک نیز توجه لازم مبذول گردد. امیدواریم با استفاده از این قرارداد تجربه موفق و خوشایندی را برایتان به ارمغان بیاوریم. فراموش نکنید که لامینگو همواره در کنار شماست.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.