تومان 75,000
قرارداد دیوارچینی

قرارداد دیوارچینی

دلایل مختلفی از قبیل ایجاد مرز بین باغ، کارگاه، کارخانه و یا زمین، جلوگیری از سرقت و برقراری امنیت و یا جداسازی فضاهای داخل یک ساختمان، افراد را به تنظیم قرارداد دیوارچینی و یا تیغه‌چینی سوق می‌دهد. بدیهی است قراردادی که مبتنی بر جزئی‌ترین نکات و مقررات مربوطه بوده و دغدغه طرفین قرارداد را مدنظر قرار داده، بیشتر مورد توجه است. اگر به دنبال قرارداد دیوارچینی هستید، ما برای شما پیش‌نویس آن را تنظیم کرده‌ایم که در سریع‌ترین زمان ممکن فایل آن را دانلود و استفاده نمایید.

10
تعداد صفحات:
1399/12/06
آخرین بروزرسانی:
تومان 75,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد دیوارچینی

گاهی پیش می‌آید که اشخاص بخواهند دور تا دور و یا داخل زمین، باغ، کارخانه، کارگاه و یا ساختمان خود را دیوارچینی نمایند تا حصاری بین دارایی خود با دیگران ایجاد نموده و یا قسمت‌های مختلف داخلی را به وسیله دیوارچینی مجزا نمایند. لذا اشخاص به منظور بنا کردن دیوار در قسمت‌های مختلف یک ساختمان با دیوارچین قرارداد منعقد می‌کنند. این قرارداد پاسخگوی نیاز کارفرمایانی است که به صورت پروژه‌ای و موقت، قصد استفاده از خدمات دیوارچین را دارند. قرارداد دیوارچینی دارای نکات قابل توجهی است که در بخش‌های زیر سعی کرده‌ایم به توضیحاتی در مورد آن‌ها بپردازیم.

1. موضوع و محل اجرای قرارداد

یکی از مهمترین بندهای هر نوع قرارداد، مشخص کردن دقیق موضوع قرارداد است. در قرارداد دیوارچینی، تعیین قسمت‌های موردنظر کارفرما که قصد دارد آن‌ها را دیوارچینی نماید، باید مشخص گردد. همچنین طرح‌هایی که دیوارچین براساس و منطبق بر آن‌ها باید دیوارچینی را انجام دهد، لازم است که به پیوست قرارداد ضمیمه گردد.
از نکات مهم دیگر، مشخص کردن نشانی دقیق ساختمان، کارگاه، باغ و یا کارخانه‌ای که کارفرما متمایل به دیوارچینی در آن‌جا است، می‌باشد تا از بروز اختلافات احتمالی در آینده جلوگیری گردد.

2. مشخصات فنی پروژه 

از آنجایی که انواع دیوارها براساس جنس‌های متعدد از قبیل دیوار آجری، سنگی، بلوک پیش‌ساخته سیمانی، سفالی و یا بتنی وجود دارد، طرفین باید جنس دیوار را به منظور اجرای دیوارچینی، مشخص کنند. همچنین اندازه‌های دیوارهای داخلی، خارجی و کرسی‌چینی و نیز ابعاد دقیق محل موردنظر کارفرما به منظور تیغه‌چینی از دیگر موارد قابل توجه در این قرارداد است. 

3. مبلغ قرارداد و شرایط پرداخت آن

در قرارداد دیوارچینی می‌توان پرداخت مبلغ کل قرارداد را به صورت چندمرحله‌ای تعیین کرد؛ بدین صورت که مطابق انجام هر درصد از پروژه، مبلغ آن مرحله به دیوارچین پرداخت ‌گردد. همچنین بهتر است در مورد هر گونه هزینه محتمل که ممکن است در حین انجام پروژه پیش‌ آید، تصمیم‌گیری نمود.
در صورتی که دیوارچینی به صورت پیمانکاری گروهی انجام پذیرد، کارفرما می‌تواند 5 درصد از مبلغ کل قرارداد را تا زمان ارائه مفاصاحساب بیمه کارگران دیوارچین نزد خود نگه دارد. همچنین پرداخت عوارض، مالیات و سایر حقوق دولتی نیز به عهده دیوارچین است. به این موارد کسورات قانونی گفته می‌شود.

4. مهمترین تعهدات دیوارچین و کارفرما

یکی از عمده‎‌ترین وظایف دیوارچین، اجرای دیوارچینی براساس طرح‌های مورد تأیید کارفرما و همچنین رعایت نکات ایمنی و فنی در حین انجام پروژه می‌باشد. همچنین در صورت استخدام اشخاص ثالث به منظور انجام دیوارچینی، بیمه کردن و پرداخت سایر حقوق و مزایای کارگران مطابق ماده 13 قانون کار، از دیگر تعهدات مهم دیوارچین است. انجام دیوارچینی در مدت زمان مقرر در قرارداد، خریداری مواد اولیه و مصالح دیوارچینی در صورت تکلیف به این امر و همچنین دپو کردن مواد اولیه و مصالح موردنیاز در انتهای روزِکاری در محلی که مورد تأیید کارفرما می‌باشد، از دیگر وظایف مهم دیوارچین است.
از سویی دیگر، کارفرما مکلف به پرداخت مبلغ قرارداد در هر مرحله‌ی معین به دیوارچین است و در صورت تأخیر در پرداخت، می‌توان ضمانت اجرای دیرکرد برای آن تعیین کرد. همچنین پرداخت مبالغ تمام هزینه‌های مصرفی از قبیل هزینه آب، برق و گاز و در اختیارگذاشتن محل انجام موضوع پروژه از سایر تعهدات مهم کارفرما است. 

5. سایر شروط مهم در قرارداد دیوارچینی

شرایط فسخ قرارداد، ضمانت حسن انجام کار، تعیین ناظر و یا دستگاه نظارت، وقوع فورس ماژور و یا قوه قهریه، قانون حاکم و شرایط حل‌و‌فصل اختلافات از دیگر بندهای مورد توجه در پیش‌نویس قرارداد تنظیم‌شده از سوی تیم حقوقی مجموعه لامینگو است.

قرارداد دیوارچینی لامینگو:

متخصصین حقوقی ما در مجموعه لامینگو با تکیه بر دانش و مهارت خود تلاش کرده‌اند قرارداد دیوارچینی اصولی و مبتنی بر قوانین مرتبط تنظیم کنند تا پاسخگوی نیاز شما عزیزان باشد. در این قرارداد تفصیلی‌ترین نکات و کامل‌ترین شرایط و بندها درنظر گرفته شده است. امید داریم استفاده از قرارداد دیوارچینی لامینگو، رضایت خاطر شما را در انجام پروژه دیوارچینی تأمین نماید.  

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.