تومان 100,000
قرارداد محرمانگی با مشاور (NDA)

قرارداد محرمانگی با مشاور (NDA)

قرارداد محرمانگی با مشاور از مجموعه قراردادهای محرمانگی پر طرفدار است. امروزه نیاز استفاده از دانش مشاوران زبده‌ی هر حوزه بر کسی پوشیده نیست و تقریباً تمام صاحبان حرفه‌های مختلف از مشاوران زیادی برای توسعه ابعاد گوناگون کسب و کار خود بهره می‌برند؛ اما اینکه ما چه اطلاعاتی را در اختیار مشاوران قرار می‌دهیم و تا چه حد عدم افشاء این اطلاعات برای ما حائز اهمیت است از جمله مسائلی است که نیاز به انعقاد قرارداد محرمانگی با مشاوران را روشن می‌کند...

1400/06/02
آخرین بروزرسانی:
تومان 100,000
قیمت قرارداد:

برخی از مشتریان قرارداد‌های لامینگو

قرارداد محرمانگی با مشاور (NDA)

 

قرارداد محرمانگی با مشاور، یک قرارداد ضروری کسب‌وکاری

اگر شما هم صاحب یک کسب‌وکار باشید حتما به این مساله واقفید که در تمام طول حیات یک کسب‌وکار برای رشد و تعالی هرچه بهتر آن باید از مشاوره و تخصص مشاورین حوزه‌های مختلف کسب‌وکاری بهره‌مند شد. درواقع پیشرفت یک کسب‌وکار میسر نخواهد بود مگر با استفاده از مشاوره‌های تخصصی. اما قبل از امضای همکاری با یک مشاور، تنظیم و امضای یک قرارداد محرمانگی با ایشان از ضروریات است. زیرا یک مشاور به واسطه ماهیت شغلی خود به اطلاعات زیادی از کسب‌وکار شما دسترسی پیدا می‌کند. بنابراین لازم است که یک قرارداد محرمانگی فی‌مابین شما و ایشان به امضا برسد. در این نوشتار سعی می‌کنیم اطلاعات بیشتری در خصوص قرارداد محرمانگی با مشاور به شما ارائه دهیم.

از نظر حقوقی قرارداد محرمانگی با مشاور به چه معناست؟

به قرارداد محرمانگی که میان افراد یا کسب‌وکارها با مشاوران و متخصصان حوزه‌های مختلف کسب‌وکاری امضا می‌شود قرارداد محرمانگی با مشاور گفته می‌شود. درواقع این قرارداد یکی از انواع قالب‌های قرارداد محرمانگی است اما به دلیل اهمیت فوق‌العاده‌ای که برای یک تجارت دارد به صورت جداگانه به آن پرداخته می‌شود.

نکات حقوقی یک قرارداد محرمانگی با مشاور

قبل از توضیح قرارداد محرمانگی با مشاور لازم است به این نکته بپردازیم که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند موضوع مربوط به محرمانگی اطلاعات را در یکی از مواد مربوط به قرارداد مشاوره اصلی جای دهند و از امضای قرارداد جداگانه پرهیز می‌کنند. اما لازم به ذکر است که به دلیل اهمیت اطلاعات و خطراتی که در اثر افشای اطلاعات محرمانه، آینده یک کسب‌وکار را تهدید می‌کند، بهتر است یک قرارداد محرمانگی جداگانه با مشاور تنظیم شود و این نسخه از قرارداد محرمانگی را به قرارداد اصلی مشاوره منضم کنید.

در قرارداد محرمانگی با مشاور در ابتدا مانند تمامی قراردادهای دیگر به معرفی طرفین قرارداد می‌پردازیم. بعد از معرفی طرفین باید موضوع قرارداد به دقت و جزئیات نوشته شود.

م

اده مربوط به مدت قرارداد بسیار ماده مهمی است. ممکن است مدت این قرارداد را منوط به مدت مشاوره و قرارداد اصلی قرار دهند. اما بهترین پیشنهاد برای در نظر گرفتن یک مدت معقول همان چیزی است که در خصوص تمامی قراردادهای محرمانگی ذکر می‌کنیم. بهترین راهکار در این خصوص در نظر گرفتن مدتی منطبق با صفت محرمانگی اطلاعات است. درواقع تا زمانی که وصف محرمانگی اطلاعات زایل نشده است تعهدات مشاور در قبال حفاظت از اطلاعات به قوت خود باقی است.

تعریف اطلاعات محرمانه یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی است که باید در قرارداد محرمانگی با مشاور ذکر شود. می‌توان لیست قرارداد محرمانه را به تفکیک ذکر کرد و یا به قرارداد محرمانگی پیوست کرد.

تعهداتی که برای مشاور در قبال اطلاعات افشاءشده در نظر می‌گیرید باید در ماده مربوط به حقو و تعهدات درج شود. در کنار این تعهدات باید ضمانت اجرای متناسب با آن هم برای مشاور در نظر گرفت تا در صورت افشای اطلاعات توسط ایشان و ورود خسارت به شما این ضرر و زیان به نحو قابل قبولی جبران شود.

موسسات و مشاغل بزرگ ممکن است جهت اطمینان از مشاوران تضمین مناسب هم دریافت کنند. اما بهترین و در دسترس‌ترین راهی که می‌توان پیشنهاد کرد در نظر گرفتن وجه التزام برای جبران خسارت است. وجه التزام درواقع مبلغی است که طرفین بر سر آن توافق دارند تا در صورت نقض تعهدات از سوی متعهد به عنوان خسارت به زیان دیده پرداخت شود.

بحث مالکیت اطلاعات از مباحث مهم هر قرارداد محرمانگی است و در قرارداد محرمانگی با مشاور هم باید به آن پرداخته شود. باید با ادبیات صریح و دقیق حقوقی در قرارداد ذکر کنید که صرف آگاهی و دسترسی به اطلاعات موضوع این قرارداد هیچ گونه مجوز یا حقوق مالکانه‌ای برای مشاور ایجاد نمی‌کند.

در پایان قرارداد محرمانگی با مشاور هم باید به مثال تمام قراردادهای دیگر راهکاری مناسب برای حل و فصل اختلافات درنظر گرفته شود تا در صورت لزوم به آن رجوع شود.

قرارداد محرمانگی با مشاور لامینگو

قراردادی که اکنون پیش روی شماست یک قرارداد محرمانگی با مشاور استاندارد و بر اساس اصول حقوقی است. این قرارداد حاصل تلاش و دانش متخصصین حقوقی باتجربه لامینگو است که در اختیار شما قرار گرفته است. امیدواریم این نسخه از قرارداد محرمانگی با مشاور بتواند به شما و کسب‌وکارتان کمکی کرده باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.