137,000 تومان لامینگو
تومان 41,100
قرارداد فروش و نصب تجهیزات

قرارداد فروش و نصب تجهیزات

قرارداد فروش و نصب تجهیزات یکی از انواع قراردادهای خریدوفروش است، که علاوه بر انجام معامله خریدوفروش تجهیزات، راه‌اندازی و نصب آن را نیز در برمی‌گیرد. این قرارداد با توجه به ماهیت و موضوع آن تفاوت‌های ویژه‌ای با سایر قراردادهای خریدوفروش داشته و درنتیجه تنظیم آن توسط متخصصین حقوقی امری ضروری به نظر می‌رسد. در این نوع از قرارداد شخص خریدار علاوه بر خرید تجهیزات از شخص فروشنده نصب و راه‌اندازی آن‌ها را نیز از فروشنده تقاضا دارد، که این موضوع باید به‌درستی در قرارداد تبیین گشته و به‌عنوان یکی از وظایف شخص فروشنده تلقی گردد.  گارانتی و ضمانت خرید در قرارداد فروش و نصب تجهیزات نیز از دیگر موارد مهم در این راستا است.

آخرین بروزرسانی: 1402/05/15
تعداد صفحات: 7

قرارداد فروش و نصب تجهیزات

قرارداد فروش و نصب تجهیزات، قراردادی جامع برای خریدوفروش انواع تجهیزات!

قرارداد فروش و نصب تجهیزات یکی از انواع قراردادهای خریدوفروش است، که علاوه بر انجام معامله خریدوفروش تجهیزات، راه‌اندازی و نصب آن را نیز در برمی‌گیرد. این قرارداد با توجه به ماهیت و موضوع آن تفاوت‌های ویژه‌ای با سایر قراردادهای خریدوفروش داشته و درنتیجه تنظیم آن توسط متخصصین حقوقی امری ضروری به نظر می‌رسد. در این نوع از قرارداد شخص خریدار علاوه بر خرید تجهیزات از شخص فروشنده نصب و راه‌اندازی آن‌ها را نیز از فروشنده تقاضا دارد، که این موضوع باید به‌درستی در قرارداد تبیین گشته و به‌عنوان یکی از وظایف شخص فروشنده تلقی گردد.

انواع تجهیزات شامل چه مواردی می‌شود؟

تجهیزات دارای انواع و اقسام مختلفی بوده که طیف وسیعی از انواع وسایل، دستگاه‌ها و ابزارآلات را در برمی‌گیرد، بر همین اساس نمونه قرارداد فروش و نصب تجهیزات می‌باید به نحوی نگاشته شده باشد که انواع تجهیزات با ماهیت‌های متفاوت را در بربگیرد. برای مثال این تجهیزات ممکن است شامل تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، تجهیزات مرتبط با ساخت‌وساز مانند انواع وسایل سرمایشی و گرمایشی، آسانسورها و تجهیزاتی ازاین‌دست باشد. به‌طورکلی منظور از تجهیزات موضوع این قرارداد، مواردی است که نیازمند نصب و راه‌اندازی توسط افراد متخصص و دارای مهارت در این زمینه است.
برای مثال اگر شما قصد خرید تجهیزات پزشکی برای درمانگاه خود را دارید، راه‌اندازی این امکانات و وسایل نیازمند تخصص و مهارت‌های ویژه‌ای است که اشخاص عادی توانایی انجام آن را ندارند و درنتیجه یکی از قراردادهایی که در این رابطه به‌کار بسته می‌شود، قرارداد فروش و نصب تجهیزات است که در طی مفاد آن، شخص فروشنده علاوه بر وظیفه تسلیم تجهیزات به شخص خریدار، وظیفه نصب، تأسیس و راه‌اندازی آن تجهیزات را نیز دارد.

دسته‌بندی تجهیزات ازجمله شامل موارد ذیل است:
1) تجهیزات پزشکی و درمانی، که شامل انواع تجهیزات مرتبط با خدمات درمانی و همچنین زیبایی می‌شود.
2) تجهیزات ورزشی، شامل انواع دستگاه‌های ورزشی مرتبط با باشگاه‌ها، اماکن ورزشی و حتی دستگاه‌های ورزشی مخصوص منزل نیز است.
3) تجهیزات اداری، شامل انواع وسایل و امکانات موردنیاز برای ادارات است.
4) تجهیزات مرتبط با ساختمان و امور ساخت‌و‌ساز
5) تجهیزات برقی و الکتریکی، این دسته از تجهیزات طیف وسیعی از انواع وسایل و امکانات را در برمی‌گیرد و ازجمله یکی از مهم‌ترین انواع آن‌ها تجهیزات مرتبط با وسایل برقی خانگی ازجمله یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرف‌شویی و امثالهم است.
6) تجهیزات مرتبط با اینترنت و شبکه
درنهایت باید توجه داشت که موارد ذکرشده تنها بخش کوچکی از انواع تجهیزات بوده و تجهیزات شامل موارد مختلف و گسترده‌ای می‌شود، که در قرارداد باید به نحو دقیقی روشن‌شده و برای هر دو طرف واضح باشد.

محل نصب تجهیزات

یکی از تفاوت‌های عمده قرارداد فروش و نصب تجهیزات با سایر قراردادهای خریدوفروش علاوه بر موضوع قرارداد، بحث محل نصب تجهیزات و امکانات موضوع معامله است. شخص فروشنده که وظیفه نصب تجهیزات را دارد می‌باید از محل این نصب آگاه بوده و پیش از امضای قرارداد با شخص خریدار بر سر این محل به توافق برسند و درنتیجه حاصل این توافق را در قرارداد با جزئیات کامل بیان کنند.

گارانتی و ضمانت خرید در قرارداد فروش و نصب تجهیزات

از دیگر نکات مهم قرارداد فروش و نصب تجهیزات، بحث ضمانت و گارانتی فروش است. بدین معنا که شخص فروشنده خود و یا شرکتی را تعیین می‌نماید تا در برابر هرگونه عیب و نقصی که در تجهیزات مورد معامله طی مدت‌زمان مشخصی پس از اتمام معامله رخ بدهد، در برابر شخص خریدار مسئول بوده و موظف به رفع عیوب و در صورت لزوم حتی تعویض تجهیزات با جایگزینی سالم از همان نوع است.

قرارداد فروش و نصب تجهیزات لامینگو

با توجه به تفاوت قرارداد پیش رو با سایر قراردادهای خریدوفروش لزوم تنظیم تخصصی این قرارداد برای طرفین احساس می‌شود. قراردادهای موجود در بانک قراردادهای لامینگو توسط تیم حقوقی لامینگو، متشکل از مشاوران و متخصصان حقوقی، تنظیم گردیده و شما می‌توانید در صورت نیاز اقدام به دریافت این قرارداد در سریع‌ترین زمان ممکن نمایید. همچنین در صورت نیاز به هرگونه مشاوره حقوقی و قراردادی نیز می‌توانید با مشاوران حقوقی و وکلای ما در لامینگو در ارتباط باشید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی با ما تماس بگیرید

021-91070885

تهیه شده توسط بهترین ‌‌ها

آیا این قرارداد مورد نیاز شما نیست و یا در انتخاب آن شک دارید؟

چنانچه به هر دلیلی در انتخاب این قرارداد تردید دارید، می‌توانید با ثبت درخواست خود در قسمت تنظیم قرارداد سفارشی ضمن مشورت با مشاورین حقوقی ما، قرارداد مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

پرسش خود را مطرح نمایید

پرسش شما با موفقیت ثبت شد ، پاسخ از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.